Chorzów walczy ze smogiem

Chorzów walczy ze smogiem

20 stycznia 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Jak pisaliśmy już w artykule 2 tyg temu „Tauron ciepło i CEZ Chorzow przebadają płuca chorzowian” Specjalne badanie diagnozujące stan płuc, materiały obrazujące szczegóły problemu niskiej emisji, maseczki dla mieszkańców w dniach szczególnie wysokiego stężenia zanieczyszczeń, system informowania szkół i przedszkoli o złym stanie powietrza czy kampania zachęcająca do zmiany sposobu ogrzewania na bardziej ekologiczny – między innymi takie działania będą podejmowane na terenie Chorzowa w walce ze smogiem.

Między 24 a 30 stycznia w okolicach chorzowskiego Rynku (przestrzeń między estakadą a centrum przesiadkowym) Tauron Ciepło i CEZ Chorzów ustawią nietypowy kontener. Codziennie (włącznie z weekendem) w godzinach od 13:00 do 19.00 będą odbywały się w nim prelekcje dotyczące walki z niską emisją, w tym możliwości zmiany sposobu ogrzewania na nowoczesne i bardziej ekologiczne.

W dniach, gdy normy emisji zanieczyszczeń zostaną mocno przekroczone, kontener będzie podświetlany na czerwono, a mieszkańcom rozdawane będą certyfikowane maseczki skutecznie zatrzymujące wiele szkodliwych pyłów i gazów. Natomiast od 15:30 do 18:30 chętni będą mogli poddać się badaniu spirometrycznemu, które jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc – POChP – informuje Karolina Skórka, rzecznik prasowy UM Chorzów.

W środę 25 stycznia o godzinie 11:00 przy kontenerze (przestrzeń między estakadą a centrum przesiadkowym) odbędzie się spotkanie, podczas którego prezydent miasta Andrzej Kotala, opowie więcej o antysmogowych działaniach. Wezmą w niej udział przedstawiciele Urzędu Miasta Chorzów oraz CEZ Chorzów i TAURON Ciepło.

Źródło: rzecznik prasowy UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest