II Konwent fantastyki – 28-29 styczeń

II Konwent fantastyki – 28-29 styczeń

25 stycznia 2017 Wyłączono przez redakcja

Już za dwa tygodnie 28-29 stycznia 2017 roku w Rudzie Śląskiej w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty odbędzie się II Konwent Fantastyki „Ruda Mithrilu”. Fakt ten zmieni nasze sąsiednie miasto na kilka dni w polską stolicę fantastyki. Do Rudy Śląskiej przybędą miłośnicy fantastyki z całego kraju.

Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” prowadzi swoją działalność na terenie Rudy Śląskiej, jednak swoim zasięgiem obejmuje również Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Zabrze, Gliwice i ogólnie cały Górnośląski Okręg Przemysłowy. Działalność stowarzyszenia dotyczy przede wszystkim fantastyki – fantasy, science-fiction, post-apo. Członkowie Klubu Fantastyki „Ruda Mithrilu” podczas swoich spotkań w Rudzie Śląskiej dyskutują na tematy takie jak RPG (gry fabularne), LARP czy cosplay. Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” z Rudy Śląskiej organizuje jednak nie tylko cotygodniowe spotkania młodzieży i dorosłych, ale także konwent, który co roku odbywa się w Miejskim Centrum Kultury, FESTnik i inne imprezy oraz wydarzenia, związane z fantastyką. W Klubie Fantastyki „Ruda Mithrilu” każdy spędzi miło czas, będzie mógł zagrać w najlepsze gry planszowe lub gry karciane, weźmie udział w organizacji najlepszych eventów na Śląsku.

Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” jest organizatorem konwentu pod nazwą: Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii, który będzie wydarzeniem, mającym miejsce 28-29 stycznia 2017 roku w Rudzie Śląskiej. Uczestnicy tego konwentu będą mieli możliwość zagrać w gry planszowe w profesjonalnie zorganizowanym games-room’ie, wziąć udział w Konkursie Cosplay oraz Projekt własny, przeżyć niesamowite przygody podczas sesji RPG czy wziąć udział w panelach dyskusyjnych dotyczących fantastyki, RPG, LARP, mangi, anime czy filmów oraz seriali. Konwent Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii to niezapomniana impreza w Rudzie Śląskiej, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie.

Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” zaprasza na Konwent który jest skierowany nie tylko do zagorzałych pasjonatów fantastyki. Klub zaprasza również osoby, które w tej tematyce dopiero stawiają swoje pierwsze kroki oraz tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli.

Zachęcamy też do odwiedzania strony poświęconej konwentom na Śląsku i w Rudzie Śląskiej także na Facebooku.

C

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest