Wiemy z kim zagrają „Niebiescy”

Wiemy z kim zagrają „Niebiescy”

23 stycznia 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Ruch Chorzów poleciał dziś na zgrupowanie do Hiszpanii. Podopieczni Waldemara Fornalika poznali też ostatniego rywala, z którym zmierzą się w słonecznym mieście – Benicassim. Czy okazję do gry po 5-miesięcznej przerwie otrzyma Michał Koj?

– Poznaliśmy ostatniego sparingpartnera podczas zgrupowania w hiszpańskim Benicassim. Rywalem „Niebieskich” będzie Górnik Łęczna. Spotkanie zostało zaplanowane na poniedziałek, 30 stycznia i rozpocznie się o godz. 11:00. Pierwotnie chorzowianie mieli zmierzyć się z jedną z lokalnych drużyn, jednak ostatecznie wybór padł na Górnika Łęczna, który przebywa na zgrupowaniu w Oropesa del Mar, położonym zaledwie 10 kilometrów do Benicassim, gdzie od dziś będą stacjonować „Niebiescy” – informuje klub.

Pozostałymi drużynami, z jakimi zmierzą się chorzowianie podczas pobytu w Hiszpanii, będą szwajcarski Servette Genewa, węgierski Diosgyoer VTK i czeski Slovan Liberec. Do tej listy prawopodobnie dołączy także jedna z lokalnych drużyn. Szansę na występ w jednym z tych meczów otrzyma prawdopodobnie Michał Koj. Jak dowiedzieliśmy się dziś, 23-letni obrońca wraca bowiem do treningów z pełnym obciążeniem, po 5-miesięcznej przerwie spowodowanej urazem.

W ubiegłym tygodniu zawodnik przeszedł badania lekarskie, które wykazały, że jest już gotowy do gry. – Dla mnie to fantastyczna wiadomość! Idąc na konsultację czułem, że usłyszę dobre wieści, bo od dawna czuję się dobrze i nic mi nie dolega. Głowa to jednak nie przelewki, trzeba było mieć pewność, że wszystko jest w porządku – przekonuje za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego Ruchu, Michał Koj.

Kadra Ruchu na zgrupowanie w Benicassim:

Bramkarze: Libor Hrdlicka, Kamil Lech, Jakub Miszczuk.
Obrońcy: Mateusz Cichocki, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Michał Koj (dołączy we wtorek), Martin Konczkowski, Marcin Kowalczyk, Paweł Oleksy, Adam Pazio, Miłosz Trojak.
Pomocnicy: Przemysław Bargiel, Patryk Lipski, Kamil Mazek, Łukasz Moneta, Bartosz Nowak, Miłosz Przybecki, Kamil Słoma (dołączy we wtorek), Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk, Michał Walski.
Napastnicy: Jakub Arak, Jarosław Niezgoda, Eduards Visnakovs.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest