Niebiesko na Stadionie Śląskim [GALERIA]

21 lutego 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

W drugiej połowie lutego rozpoczął się montaż krzesełek w Kotle Czarownic. Wkrótce zacznie się układanie bieżni i murawy. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę roku, wtedy też stadion zostanie przekazany do odbiorów.

Pierwszy transport z krzesłami pojawił się na stadionie 17 lutego i jeszcze w tym dniu ruszyły prace montażowe. Potrwają one do końca czerwca, a w ich efekcie na obiekcie pojawi się ponad 54 tys. siedzisk w mozaice sześciu niebieskich odcieni. Krzesła wykonane są z barwionego polipropylenu, bez elementów metalowych, co gwarantować ma ich trwałość i niezawodność w zmiennych warunkach atmosferycznych.

– Na Stadion Śląski dostarczyliśmy już uchwyty, kotwy i belki aluminiowe niezbędne do zamontowania krzeseł. W ubiegły piątek przekazaliśmy też trzy ciężarówki krzeseł w czterech różnych odcieniach niebieskiego, z sześciu docelowych odcieni. Od wtorku planujemy sukcesywnie dostarczać od 1 do 4 ciężarówek dziennie oraz według potrzeb montażowych. Montaż rozpoczęliśmy od trybuny górnej zachodniej – mówi Piotr Ernt, kierownik tej części inwestycji.

– Wchodzimy w ostatni etap modernizacji obiektu. Ruszyły kolejne prace w bryle stadionu i na promenadach zewnętrznych. Cały czas trwają też roboty w kubaturze stadionu. Obecnie na całym obiekcie pracuje łącznie prawie 300 osób – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Obok krzesełek montowane są wygrodzenia międzysektorowe oraz sufity podwieszane na promenadzie. Równocześnie na bieżnię wszedł wykonawca infrastruktury lekkoatletycznej, który zajmuje się przygotowaniem podbudów i odwodnień pod nawierzchnię. Ponadto na promenadzie wokół stadionu rozpoczęto makroniwelację terenu oraz roboty związane z przygotowaniem ścieżek, dróg dojścia, czyli wszystkich ciągów komunikacyjnych. W najbliższym czasie rozpocznie się też wykonywanie nawierzchni betonowej w rejonach bram i montaż kołowrotów.

Na koniec kwietnia planuje się zakończenie montażu oświetlenia i nagłośnienia. Odbiór infrastruktury lekkoatletycznej przewidywany jest w czerwcu. – To ostatni etap inwestycji. Codziennie widać postęp prac, dzięki którym Stadion Śląski zyskuje nowe oblicze. Jestem przekonany, że mieszkańcy regionu będą dumni z tego obiektu, z jego nowoczesnego wyglądu oraz funkcjonalności. Będą tu mogły odbywać się nie tylko mecze piłkarskie, ale również zawody w innych dyscyplinach, przede wszystkim w lekkoatletyce. To będzie drugi pod względem pojemności stadion sportowy i największa w Polsce arena koncertowa – zapewnia Krzysztof Klimosz.

Źródło: biuro prasowe urzędu marszałkowskiego

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest