Treści wideo zmieniają strategię biznesowe operatorów ISP

Treści wideo zmieniają strategię biznesowe operatorów ISP

10 lutego 2017 Wyłączono przez redakcja

Potrzeby w zakresie transmisji danych rosną w błyskawicznym tempie, do czego w dużej mierze przyczynia się wzrost zapotrzebowania na treści wideo. Przybywa na rynku firm, którzy je zaczęli oferować. Klienci oczekują nieograniczonego wyboru treści najwyższej jakości i coraz większej swobody dostępu. Zakłócenia w odbiorze telewizji naziemnej są coraz bardziej irytujące dla odbiorcy treści TV. Wyborem jest telewizja kablowa Graficom. Wprowadzona oferta telewizji naziemnej w pakiecie za „0” zł jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Stanowi to wyzwanie dla operatorów telekomunikacyjnych, którzy muszą rozdwajać nowoczesną infrastrukturę, taką jak światłowody czy sieci NGN. To zaś kosztuje i telekomy muszą szukać sposobów, jak zarobić na tych inwestycjach.Transmisja 10 Gb/s wykorzystywana jest już w technologii transmisji korporacyjnej oraz międzyoperatorskiej, lecz wiele małych i nawet średnich firm bazuje nadal na standardowych, gigabitowych sieciach. Początkowo ta bardzo droga technologia, na którą mogły sobie pozwolić tylko największe firmy i duże korporacje. Innowacyjna technologia 10 GbE była niedostępna dla sektora MŚP.

Rozwój rynku IPTV pokazuje, iż przekaz treści za pomocą lokalnych sieci ISP staje się obecnie preferowanym i uniwersalnym medium świadczenia zaawansowanych usług multimedialnych zarówno dla klienta indywidualnego, jak również na coraz większą skalę dla biznesu. Inklinacja ku wprowadzaniu technologii światłowodowych poprzez szybkie łącza abonenckie ukazuje pełne możliwości stwarzane przez agregację wysokoprzepustowego ruchu IP i sieci szkieletowych. Oferowanie nowoczesnych usług za pomocą sieci IP stawia przed operatorami takimi jak Graficom nowe wymagania techniczne względem infrastruktury sieci, która będzie musiała sprostać przede wszystkim oczekiwaniom na bardzo wysoką dostępność i jakość. Filozofia projektowania i eksploatacji nowoczesnych sieci wymaga zastosowania zaawansowanych technologicznie urządzeń, dzięki którym również Graficom zagwarantuje abonentom wydajne łącza które jednocześnie zapewnią szybką transmisję danych przez dłuższy czas. Firma Graficom w odpowiedzi na wymagania dostawców treści chce wprowadzić do oferty nowoczesną i innowacyjną technologię, która zapewni wzrost efektywności i produktywności sieci przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów komunikacji i tym samym pozwali sprostać odpowiedzieć na oczekiwania rynku. Technologia 10Gb/s posiada możliwość wykorzystania medium zarówno w postaci światłowodu, jak i kabla miedzianego. Nagrywanie online, backup danych, telefonia VOiP – to coraz częściej wykorzystywane media w sieciach lokalnych poza „zwykłym” dostępem do internetu.

(źródło: polskaszerokopasmowa.pl)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest