Chorzowski Festiwal Nauki to 5-dni (27-31.03)

Chorzowski Festiwal Nauki to 5-dni (27-31.03)

26 marca 2017 Wyłączone przez redakcja

Marcel Król, lat 18 – skonstruował drona, Piotrek Korbus, lat 18 – wie jak zrobić  miecz świetlny, a 15-latek Adam Pisula jest genialnym programistą. To tylko kilku młodych naukowców, którzy 28 marca zaprezentują swoje wynalazki i umiejętności w ramach 9. Chorzowskiego Festiwalu Nauki. Start naukowego Mam Talent o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 przy ul. Batorego 37.

Chorzowski Festiwal Nauki to 5-dni (27-31.03) wypełnionych pokazami, wykładami i warsztatami dla dzieci i młodzieży. Podróż na księżyc z Panem Twardowskim dla przedszkolaków, opowieści o wielkich przełomach w muzyce, historia dziennikarstwa oraz fotografii, efektowne eksperymenty i pokazy chemiczne dla najmłodszych czy poznanie tajemnic robotyki – w festiwalowym programie każdy znajdzie coś dla siebie. – Chcemy pokazać młodym mieszkańcom Chorzowa, że nauka to nie tylko szkolny obowiązek. Mamy nadzieję że podczas festiwalowych pokazów i warsztatów odkryją, że zdobywanie wiedzy może być także pasją i ciekawym pomysłem na życie – wyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem „Rewolucje i przełomy w nauce, i nie tylko”.

Harmonogram 9. Chorzowskiego Festiwalu Nauki: http://www.festiwalnauki.chorzow.eu/pobieranie/program_chorzowskiego_festiwalu_nauki.pdf

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest