Czy nowe technologie usprawnią również pracę urzędników w Chorzowie?

Czy nowe technologie usprawnią również pracę urzędników w Chorzowie?

9 marca 2017 Wyłączono przez redakcja

Inwestycje w nowatorskie rozwiązania w wielu miastach przynoszą im realne oszczędności i jednocześnie wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców. czy innowacje zostaną wdrożone w Chorzowie? Jednym z takich nowoczesnych narzędzi jest system płatności online dla sektora publicznego. Umożliwia on mieszkańcom miast i gmin dokonywania opłat za czynności urzędowe w szybki i bezpieczny sposób.

Zaletą platformy jest prostota obsługi  – W opisie czynności administracyjnej na stronie internetowej miasta, kwota opłaty pojawia się automatycznie po wskazaniu konkretnej sprawy, którą chce się załatwić. Mogą to być sprawy meldunkowe, opłaty skarbowe, zezwolenia budowlane, procedury związane z uzyskaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz wiele innych typów wniosków urzędowych. Nie trzeba szukać dodatkowych informacji o wymaganych kwotach ani tym bardziej regulować płatności w kasie urzędu”.

Koszt obsługi płatności, podobnie jak w przypadku tradycyjnego przelewu i przekazów pieniężnych, jest ponoszony przez płacącego. Samorząd nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z implementacją platformy i obsługą płatności. Na korzyść systemu płatności online dla samorządów przemawia także szybkość transferu środków – opłaty automatycznie są przekazywane na rachunek urzędu.

W systemie Płatności Online Blue Media płatnik ma do dyspozycji wszystkie najpopularniejsze formy płatności internetowych: płatności kartą płatniczą (VISA, VISA Electron, MasterCard i Maestro), przelewy automatyczne dokonywane za pomocą linku (takie jak mTransfer, Przelew24 Banku BZWBK czy płacę z iPKO) oraz BLIK – płatność z wykorzystaniem aplikacji mobilnej banku.

http://crowsing.com/

„Płatności online za czynności urzędowe to rozwiązanie opracowane w odpowiedzi na potrzeby instytucji sektora publicznego, które zdiagnozowaliśmy podczas spotkań z przedstawicielami samorządów” – wyjaśnia Krzysztof Ambroziak. Jako pierwsi system płatności online od Blue Media wdrożyli na swoich stronach internetowych Urząd Miasta Sopotu oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

Lepsza komunikacja z mieszkańcami

Zrównoważony rozwój miast wymaga sprawnej, dwustronnej komunikacji z mieszkańcami. Usprawnienie komunikacji pomiędzy urzędami a mieszkańcami to kolejne pole dla innowacyjnych rozwiązań.

Blue Alert od Blue Media to mechanizm wielokanałowej komunikacji dwustronnej, który upraszcza proces przyjmowania nagłych zgłoszeń od mieszkańców poprzez SMS i formularze online. Zgłoszenia (np. o awariach, utrudnieniach drogowych) są przekierowywane do odpowiednich jednostek organizacyjnych. Z kolei opcja „łączenia” zgłoszeń w pakiety pozwala utrzymywać jednoczesną komunikację z wieloma osobami, które zgłosiły ten sam problem. Blue Alert umożliwia również nadawanie zgłoszeniom priorytetów ważności.

Z kolei Crowsing.pl to platforma crowdsourcingowa, która usprawnia proces konsultacji społecznych. Pozwala ona w wygodny sposób weryfikować z mieszkańcami nowe projekty miasta oraz jednocześnie zbierać i poznawać pomysły samych mieszkańców, którzy poprzez platformę wskazują najciekawsze według nich tematy.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest