IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking

IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking

29 marca 2017 Wyłączono przez redakcja

Stadion Śląski już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Marsz Nordic Walking! Po raz pierwszy będą mogły uczestniczyć w imprezie także dzieci. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne, aby przemaszerowały dystans 400 metrów po bieżni lekkoatletycznej treningowego boiska Stadionu Śląskiego. Impreza odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia.

– Marsz Nordic Walking jest dla mnie niezmiennie rekreacją, a nie zawodami sportowymi, dlatego nasza impreza ma trochę inny wymiar niż większość podobnych organizowanych w całym kraju. Hasło: „Chodzić każdy może” podkreśla ideę tej imprezy i ma dodatkowo zachęcić tych wszystkich, którzy nie wierzą we własne siły, boją się sprawdzić na trasie, wahają się czy dadzą radę.  Przed pierwszym marszem kilka lat temu ogłosiłam konkurs wśród uczestników naszych stałych zajęć nordic walking na Stadionie Śląskim, mieliśmy kilkanaście pomysłów, ale to właśnie: „Chodzić każdy może” najbardziej przypadło wszystkim do gustu – mówi Jolanta Fujawa, po raz czwarty organizująca imprezę pod taką nazwą.

– Na miesiąc przed startem imprezy mamy już ponad 150 zapisanych osób, w tym kilkanaścioro dzieci. Bardzo zależy nam na tym, aby marsz pozostał imprezą rekreacyjną i stał się rodzinnym świętem nordic walking, w którym uczestniczą trzy pokolenia – dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki. Takie wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu, wpływa przecież korzystnie na zacieśnienie więzi rodzinnych – dodaje Jolanta Fujawa ze spółki Stadion Śląski.

Każdy uczestnik imprezy, który dotrze do mety otrzyma pamiątkowy medal. Zarówno na dystansie 5 km, jak i 10 km, w kategorii kobiet i mężczyzn trzech najlepszych uczestników otrzyma puchary. Nagrody przewidziano również dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, najmłodszego oraz najstarszego uczestnika marszu.

– Chętni mogą przygotować się do Marszu podczas naszych stałych, bezpłatnych zajęć nordic walking, które prowadzone są na Stadionie Śląskim w poniedziałki i środy o 17.30, a w czwartki o 10.30, pod okiem mistrzyni świata Aleksandry Raczyńskiej – zachęca Fujawa.

IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking „Chodzić każdy może”

Data: 29.04.2017 (sobota)

Miejsce startu i mety: Stadion Śląski – lekkoatletyczne boisko treningowe

Trasy (Park Śląski),

dystans:

 • Trasa 1 – 400 m (marsz malucha) od 0 do 9 lat – na bieżni boiska treningowego
 • Trasa 2 – 10 km (pętla 2 x 5 km)
 • Trasa 3 – 5 km

Program:

 • 9.00 –  otwarcie Biura Zawodów,
 • 10.30 – zamknięcie list startowych,
 • 10.35 – rozgrzewka i odprawa techniczna,
 • 11.00 – Marsz Malucha Trasa 1 – 400 m (jedno okrążenie po bieżni pod opieką rodzica(opiekuna) – dzieci startują z kijkami lub bez, ale muszą trasę przemaszerować),
 • 11.10 – wymarsz zawodników Trasa 2 – 10 km,
 • 11.15 – wymarsz zawodników Trasa 3 – 5 km,
 • 13:00 – zakończenie pomiaru czasu,
 • 13.00 -14.00 imprezy towarzyszące oraz dekoracja zawodników,
 • 14.00 – zamknięcie zawodów.

UWAGA: Wpisowe 20 zł do 25.04.2017 r. (przelew), w dniu imprezy 30 zł. Dzieci w marszu malucha (do 9 lat) zwolnione są z opłaty startowej.

Na Marsz można się zapisywać poprzez stronę www.stadionslaski.pl

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest