Paterman znów prezesem Ruchu

2 marca 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Podczas wczorajszego posiedzenia rady nadzorczej Ruchu Chorzów zdecydowano, że jego prezesem ponownie zostanie Janusz Paterman. Jest to dla niego powrót po niespełna siedmiu miesiącach nieobecności przy Cichej.

Janusz Paterman został prezesem „Niebieskich” w sierpniu ub.r., jednak utrzymał się na tym stanowisku zaledwie przez kilka tygodni. Rada nadzorcza zdecydowała o jego zwolnieniu, prawdopodobnie w wyniku nieporozumień związanych z transferem Mariusza Stępińskiego. Klub postanowił ostatecznie sprzedać byłego napastnika Ruchu do FC Nantes za 1,5 mln euro, a Janusz Paterman preferował ofertę Lokomotivu Moskwa, która wg nieoficjalnych informacji, miała być bardziej lukratywna.

Kiedy nieco ponad tydzień temu Janusz Paterman wykupił ok. 35 proc. akcji od byłego prezesa klubu Dariusza Smagorowicza, stało się jasne, że jego powrót na Cichą, jest bardzo prawdopodobny. Teraz stało się to faktem. Wszystko wskazuje na to, że właśnie rozpoczęła się era wielkich zmian w Ruchu, które nowy-stary prezes, planował wprowadzać już w sierpniu ub.r. Poniżej przedstawiamy oficjalny komunikat klubu:

„Nowym Prezesem Zarządu mianowano dobrze znanego przy Cichej Janusza Patermana, śląskiego biznesmena, który w ubiegłym tygodniu został udziałowcem Klubu. Od 30 lat prowadzi kilka własnych firm, m.in. sieć kawiarni i restauracji „Chopin”, przedsiębiorstwo zajmujące się obrotem nieruchomościami czy zakład produkcji cukierniczej. W przeszłości był już akcjonariuszem Ruchu, zasiadał w Radzie Nadzorczej Klubu, a latem ubiegłego roku pełnił także funkcję Prezesa. Był również Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA.

Nowy Prezes to nie jedyna zmiana w Zarządzie Klubu. Z funkcji wiceprezesa odwołany został Mirosław Mosór. Nowym wiceprezesem mianowano natomiast Michała Dubiela, który jednocześnie zrezygnował z członkostwa w Radzie Nadzorczej Spółki. W Zarządzie w randze wiceprezesa nadal będzie pracował Rafał Byrczek.

Nowy członek Zarządu Michał Dubiel jest Absolwentem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Początkowo był zaangażowany w branże turystyczną, handlową oraz e-commerce. Obecnie pełni funkcję pełnomocnika zarządu ds. organizacji i inwestycji oraz prokurenta w firmie Karbon 2 sp. z o.o. Równocześnie pełni funkcję prezesa zarządu Carbonex sp. z o.o.”

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest