Współpraca Policji i Seniorów w Chorzowie

Współpraca Policji i Seniorów w Chorzowie

24 marca 2017 Wyłączone przez redakcja

Policjanci i seniorzy wypracują metody współpracy, dzięki której Chorzów będzie miastem bezpieczniejszym dla osób starszych. 23 marca odbyło się pierwsze spotkanie, które rozpoczęto rozmowy na ten temat.

To początek tworzenia strategii poprawy poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów w której będą mieć oni swój duży udział – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. – Policjanci od dawna aktywnie wspierają nas w części edukacyjnej projektów. Teraz idziemy o krok dalej, angażując w te działania seniorów, od których także w dużej mierze zależeć będzie powodzenie tych działań.


Niebawem wdrożymy nową koncepcję pracy dzielnicowych, która będzie stanowić podwaliny całego programu skierowanego do osób starszych – tłumaczy podinspektor Rober Łuszcz, komendant Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. – Jestem przekonany, że te działania prowadzone we współpracy z mieszkańcami i przy wsparciu miasta przyniosą pozytywne rezultaty. O kolejnych etapach programu będziemy informować na bieżąco na stronie www.centrum.chorzow.eu oraz na fanpagu Chorzów dla seniora.

Relacja ze spotkania także na stronie komendy miejskiej policji: http://chorzow.slaska.policja.gov.pl/ka5/informacje/wiadomosci/198097,Seniorzy-o-bezpieczenstwie-na-spotkaniu-u-Komendanta.html

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest