Inwigilacja – recenzja

Inwigilacja – recenzja

6 kwietnia 2017 Wyłączono przez redakcja

Remigiusz Mróz – „Inwigilacja” Nowy, kryminalny bestseller Remigiusza Mroza! Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.

„Jak daleko posunie się władza, by chronić obywateli?” – takim pytaniem wita nas okładka nowej powieści Remigiusza Mroza. Odpowiedź na nie znajdziemy przy końcu „Inwigilacji”. Mnie natomiast bardziej interesuje inna kwestia: jak daleko posunie się Remigiusz Mróz, by utrzymać uwagę czytelnika?

Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

„Inwigilacja” to chyba najlepsza z dotychczasowych części cyklu. Ma świetnie skonstruowaną fabułę, która nie tylko wkracza w życie prywatne głównych bohaterów, w którym całkiem sporo się dzieje, ale także zahacza o ustawę inwigilacyjną i o strach przed zamachem terrorystycznym. (…) Książkę czyta się z prędkością światła.    www.recenzjezpazurem.pl

Wydawnictwo Czwarta Strona

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest