Rusza sezon lekkoatletyczny

Rusza sezon lekkoatletyczny

26 kwietnia 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

W najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Lompy odbędzie się mityng inaugurujący sezon lekkoatletyczny. W zawodach weźmie udział ok. 20 uczestników z całego województwa śląskiego oraz małopolskiego, w tym mocne grono reprezentantów klubu TS AKS Chorzów.

Na Stadionie Miejskim rozegranych zostanie łącznie 17 konkurencji (11 biegowych i 6 technicznych). Na starcie staną dzieci, młodzież, seniorzy, weterani oraz niepełnosprawni. Z ciekawością obserwować będziemy siostry Aleksandrę i Katarzynę Gała, które w tym roku dobrze prezentowały się w biegach przełajowych. W niedzielę pobiegną m.in. na 1000m.

W programie przewidziano również następujące konkurencje mężczyzn: 100m, 250m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzut młotem. Lekkoatletki powalczą natomiast konkurencjach: 100m, 250m, 300m, 600m, 10000m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzut młotem.

Podczas zawodów klasy I o minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017 wystartuje Aleksandra Kokowska w rzucie młotem. Minimum na tegoroczny czempionat, który rozegrany zostanie w Bydgoszczy wynosi 62m. Jak informuje szkoleniowiec Adam Grudzień podczas zgrupowań chorzowianka rzucała powyżej tej odległości. – Chciałabym na swoim terenie w swoim ulubionym chorzowskim kole rzucić to minimum i spokojnie przygotowywać się do kluczowej imprezy – mówi na tydzień przed startem nasza młociarka.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest