Zapowiedzi wydarzeń.

Zapowiedzi wydarzeń.

21 kwietnia 2017 Wyłączono przez redakcja

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ – zapraszamy do udziału.

Konferencja prozdrowotna dla przyszłych mam

22 kwietnia w Hotelu Focus przy ul. Armii Krajowej 15 w Chorzowie odbędzie się konferencja dla kobiet planujących ciążę lub oczekujących dziecka. Podczas spotkania poruszone zostaną tematy m.in.: bezpieczeństwa porodu, znieczulenia do porodu, opieki poporodowej, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem czy badań prenatalnych. Wstęp na konferencję jest wolny.

II Międzynarodowe Wyścigi Wózków BuggyGym – 23.04

23 kwietnia o godz. 14.00 w Parku Śląskim dobędą się II Międzynarodowe Wyścigi Wózków BuggyGym.  Głównym celem imprezy jest rozpowszechnienie aktywności fizycznej oraz pokazanie, że posiadanie małego dziecka nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego stylu życia. Intencją spotkania jest wyłonienie najszybszego rodzica, który pokona w marszu z wózkiem na dystansie 100 kroków, pozostałych rodziców. Ponadto impreza wypełniona jest atrakcjami dla całych rodzin – są: aktywności ruchowe dla małych i dużych, wkłady (m.in. dotyczące zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania). Wstęp wolny. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

Program:
14.00 – 14.15 – rejestracja
14.15 – 14.45 – rozgrzewka – treningi BuggyGym
14.45 – 16.45 – wyścigi wózków w chodzie
16:45 – 17.00 – Zakończenie, rozdanie nagród

Dzień otwarty Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym

Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym zaprasza 24 kwietnia na Dzień Otwarty, który odbędzie się w jej siedzibie przy ul. Św. Piotra 9 w Chorzowie w godzinach od 9:00 do 15:00. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego działającą już ponad 25 lat, która pomaga dzieciom i dorosłym z terenu całego województwa śląskiego. Jej siedziba główna mieści się w Chorzowie, jednak jej placówki znajdują się m.in. w Ziemięcicach, Bielsku-Białej, Zawierciu, Częstochowie, Rybniku i Czerwionce-Leszczynach. Tworzy przyjazne warunki rozwoju dla tych, którym dysfunkcje i zaburzenia (nie tylko związane z narządem wzroku) ograniczają poznawanie świata. Jest organizacją, która niesie specjalistyczną pomoc zarówno dzieciom (prowadzi m.in. przedszkole z oddziałami integracyjnymi i specjalnym, realizuje wczesne wspomaganie rozwoju), jak i dorosłym m.in. poprzez prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej. W Regionalnej Fundacji Po mocy Niewidomym można skorzystać z pomocy lekarzy, jak i wykwalifikowanych, doświadczonych terapeutów. Terapia odbywa się zarówno w formie stacjonarnej (w Chorzowie czy zamiejscowych filiach), jak również dla dzieci, których stan zdrowia nie pozwala na dojazd do siedziby fundacji, w ich środowisku domowym. Działalność Fundacji na przestrzeni lat ewoluowała i rozszerzała się w taki sposób, aby jej pomoc mogła dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Dni Otwarte będą okazją do bliższego zapoznania się z ofertą Fundacji i przyniosą ze sobą wiele atrakcji. Zostaną zaprezentowane placówki działające w ramach Fundacji, dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach i zajęciach plastycznych, a dodatkowo specjaliści tacy jak okulista, tyflopedagog, neurologopeda czy rehabilitant ruchu będą prowadzili bezpłatne konsultacje. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem zachęcamy do zgłaszania chęci swojego uczestnictwa pod numere m telefonu: 603 790 608 (w godzinach 8:00-15:00).

Światowy Miesiąc Autyzmu: piknik pod Szybem Prezydent – 25.04

25 kwietnia o godzinie 11.00 ulicami Chorzowa przejdzie pochód z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu oraz miesiąca autyzmu. Pochód ruszy spod gmachu Urzędu Miasta i zatrzyma się na terenie pod Szybem Prezydent, gdzie po krótkim przywitaniu zaproszonych gości, około godziny 12:00 rozpoczną się zabawy i atrakcje m.in.:

– wejście na Szyb Prezydent
– malowanie twarzy
– prezentacja wozu strażackiego
– zabawy muzyczne z animatorem
– zajęcia ze Sznupkiem
– quiz podwórkowy
– tor przeszkód

Jak być bezpiecznym na drodze? – 25.04

25 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie odbędą się warsztaty, które stanowią kontynuację poprzednich debat dotyczących bezpieczeństwa wśród młodych kierowców. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów chorzowskich szkół ponadgimnazjanych, przedszkolaków oraz seniorów. Warsztaty obejmują zagadnienia związane z bezpiecznym zachowaniem na drodze, będzie możliwość sprawdzenia swojej zdolności do kierowania pojazdem. Pojawią się również elementy prawne, dotyczące odpowiedzialności karnej grożące osobie, która kieruje samochodem lub innym pojazdem po spożyciu alkoholu lub będąca pod wpływem środków odurzających. Dostępne będą symulatory dachowania, symulator wypadkości, jazdy motocyklem oraz samochodem. Po zakończonych warsztatach odbędzie się pokaz zorganizowany przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie (ratowanie osoby poszkodowanej z pojazdu). Odbędą się liczne konkursy oraz warsztaty z zakresu  udzielania pierwszej pomocy. Wstęp wolny. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

Szukasz zatrudnienia? PUP zaprasza na 32 Targi Pracy – 25.04

25 kwietnia w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie w godz. 10.00 – 12.30 odbędą się 32 Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie wspólnie z Urzędem Miasta. Swój udział w targach potwierdziło już ponad 70 pracodawców oferujących kilkaset miejsc pracy. Największe szanse na zatrudnienie mają osoby z zawodowym wykształceniem: budowlańcy, ślusarze, sprzedawcy, magazynierzy oraz spawacze.
Do aktywnego udziału w Targach zapraszamy:

– osoby bezrobotne
– poszukujące pracy
– pracodawców

Podczas Targów przedstawione zostaną oferty pracy w kraju i za granicą oraz projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej skierowane do osób bezrobotnych.

XVII Kulturalny Festiwal oddziałów integracyjnych „Nie jesteś sam”

27 kwietnia w Miejskim Domu Kultury Batory odbędzie się XVII Kulturalny Festiwal oddziałów integracyjnych „Nie jesteś sam”. Celem Festiwalu jest wspieranie i rozwijanie talentów dzieci pełno- i niepełnosprawnych oraz propagowanie idei integracji w środowisku lokalnym. Na scenie zaprezentują się dzieci z klas integracyjnych w jednej z czterech kategorii do wyboru: wokalnej, instrumentalnej, tanecznej, teatralnej. Występy będzie oceniało profesjonalne jury, które przyzna nagrody, wyróżnienia oraz nagrodę specjalną: Grand Prix Festiwalu. Uczestnikami będą dzieci uczęszczające do klas (oddziałów) integracyjnych przedszkoli i szkół Chorzowa oraz pobliskich miast. Projekt dedykowany jest społeczności lokalnej: rówieśnikom, rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym. Wstęp wolny. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

21.04 godz. 19.00 Another Pink Floyd
22.04 godz. 18.00 Gala Blues Top 2016
22.04 godz. 17.00 Wernisaż wystawy malarstwa pt. Obrazki z podróży miejsca i ludzie. Autorstwa Danuty Matysik
23.04 godz. 18.00 Spektakl Lekkiego Teatru Przenośnego pt.”Kriss”
23.04 godz. 11.00 Z cyklu rodzinne niedziele – projekcja filmu dla dzieci
25.04 godz. 17.00 Z cyklu przewodnik opowiada – Beskideverein – mit a rzeczywistość
26.04 godz. 19.00 Spektakl pt.”Rajska Jabłonka”
27.04 godz. 17.00 Konferencja 760 lat lokacji wsi Chorzów

Kino „Grajfka”, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

21.04 godz. 18.00 „Kamerdyner”
22.04 godz. 17.00 „Carte blanche”
22.04 godz. 19.30 „Obława”
24.04 godz. 19.00 „Biesy po latach”
25.04 godz. 19.00 „Cezar musi umrzeć”

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

21.04 godz. 19.00 Kino na leżakach
22.04 godz. 10.00 Poranek dla najmłodszych
23.04 godz. 17.30 Fest Szlagiery na Krajcoku z Teresą Waleriańską
25.04 godz. 10.00 Dzielnicowa Akademia w Chorzowie Starym
25.04 godz. 19.00 Kolory Śląska

Miejski Dom Kultury Batory, ul. Batorego 6

21.04 godz. 17.00 Bluestracja
25.04 godz. 10.00 Spotkanie klubu rozmaitości Kulturalnych PEGAZ
27.04  Festiwal Integracyjny – SP 12


Biuletyn został wysłany przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Chorzowie na adres poczty elektronicznej zgłoszony na stronie www.chorzow.eu. Aby zrezygnować z subskrybcji proszę przejść na stronę www.chorzow.eu kliknąć w ikonę newsletter, a następnie podać swój email oraz wybrać opcję „Wypisz”

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest