Chorzów pozyskuje kolejne dotacje na rozwój z funduszy europejskich.

Chorzów pozyskuje kolejne dotacje na rozwój z funduszy europejskich.

17 maja 2017 Wyłączono przez redakcja

Mimo, że jest ostatnią z wybudowanych w Chorzowie szkół, to właśnie ona musiała przejść gruntowny remont.  Budynek nie jest bowiem przystosowany do polskich warunków klimatycznych. Oddana do użytku w 1986 r. szkoła pierwotnie miała zostać wybudowana w… Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zbyt cienka izolacja oraz nietypowy system grzewczy sprawiały, że zimą w budynku trudno było zapewnić odpowiednią temperaturę, a latem panował tam zaduch.

Dlatego Zespół Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego przy ul Ryszki 55 przechodzi właśnie kompleksową modernizację. Za nami pierwszy etap remontu – totalną metamorfozę przeszły już segment 4 i pylon C. Obecnie trwa kompleksowa przebudowa drugiej części budynku, czyli m.in. wymiana instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, demontaż ścianek i sufitów oraz wymiana płyt podłogowych. Przed nami jeszcze remont ostatniego segmentu – te prace planowo odbędą się w czasie wakacji letnich – równolegle z remontem części sportowej, w której znajdują się także stołówka i aula. – To największa szkoła w Chorzowie, w której uczy się ponad 1000 dzieci. Ta inwestycja bez wątpienia podniesie komfort zarówno uczniów jak i pedagogów korzystających na co dzień z budynku – wyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok. Całkowity koszt to ponad 15 mln zł. Miasto otrzymało dofinansowanie do inwestycji w wysokości 13.272.756,61zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest