Kokowska z minimum na Mistrzostwa Europy.

29 maja 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Fot.: Adam Politański

Aleksandra Kokowska reprezentująca barwy TS AKS Chorzów wywalczyła sobie miejsce w kadrze narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Minionej niedzieli młociarka rzuciła na odległość 62,56 m i tym samym uzyskała rezultat uprawniający ją do wzięcia udziału w tej prestiżowej imprezie.

Wynik osiągnięty podczas mityngu lekkoatletycznego w Poznaniu pozwolił Aleksandrze Kokowskiej na ustanowienie nowego rekordu życiowego, a także na przywiezienie do Chorzowa kolejnego brązowego medalu. Zawodniczka już w drodze na stadion przeczuwała, że tym razem osiągnie minimum uprawniające ją do udziału w MME. – Przez cały tydzień ciężko pracowałam i osiągałam dobre wyniki. Jechałam na te zawody z nastawieniem, że tym razem się powiedzie – mówi reprezentantka „Zielonych Koniczynek”.

Młociarka podczas inauguracji sezonu mogła osiągnąć swój cel. W trakcie zawodów rozgrywanych w Chorzowie, zabrakło jej zaledwie czterech centymetrów by cieszyć się z rzutu na odległość 62 m. Niestety kolejne starty nie były już tak dobre. Największym rozczarowaniem okazał się ten organizowany niecałe dwa tygodnie temu w Łodzi, który nasza młociarka zakończyła z wynikiem poniżej 60 m. – To był tylko wypadek przy pracy. Wiedziałam na co mnie stać i że wkrótce wrócę do dalekich rzutów – zaznacza Aleksandra Kokowska.

Kolejny cel? Osiągnięcie klasy mistrzowskiej (minimum: 64 m) oraz wywalczenie medalu podczas tegorocznych Mistrzostw Polski. – Mam nadzieję, że jestem w stanie to zrobić. Teraz presja powinna być już mniejsza, więc może się okazać, że będzie się rzucało trochę łatwiej. Jeżeli wywalczę sobie jeszcze miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski, to sezon będzie można uznać za udany w stu procentach – kończy zawodniczka TS AKS Chorzów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest