Noc muzeów 20.05.

Noc muzeów 20.05.

15 maja 2017 Wyłączono przez redakcja

Piątkowy wieczór spędzą na spacerze… po urzędowych korytarzach. Dzień przed Nocą Muzeów, 19 maja odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Urząd po godzinach”. – Wieczorne zwiedzanie zabytkowego gmachu Urzędu Miasta w Chorzowie organizujemy już po raz czwarty. Chętnych nigdy nie brakuje – w zeszłym roku odwiedziło nas prawie pół tysiąca osób – wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. Wieczorne zwiedzanie jest świetną okazją do odkrycia zakamarków na co dzień niedostępnych dla oczu gości. Zwiedzający będą mieli okazję zejść do podziemi, wspiąć się na wieżę zegarową, zajrzeć do sal sesyjnych i gabinetu prezydenta. Przewodnicy z pewnością zdradzą kilka sekretów dotyczących budynku, nie zabraknie też historycznych ciekawostek i anegdot oraz konkursu z nagrodami. Na zwiedzających czekać będą także historyczne, zasłużone dla Chorzowa postaci, które zabiorą chętnych w podróż w czasie – do kluczowych dla miasta wydarzeń.

Pierwsza grupa rozpocznie zwiedzanie o godzinie 17.00, ostatnia o godzinie 20.00 (grupy wyruszać będą co 20 min.) Zapisy: pod numerem telefonu 32 416 50 00, mailowo pod adresem zwiedzanie@chorzow.eu lub osobiście – w pokoju nr 1 w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1.

Noc Muzeów w Chorzowie: 20 maja, Muzeum w Chorzowie, przy ul. Powstańców 25

od 16.30 – kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Truskawkowe Pola – na zawsze”
17.30 – warsztaty muzyczne: Freeland: Radio Freeland: Piosenki chorzowskiego Beatlesa – Witka Wolnego
18.00 – warsztaty plastyczne dla dzieci: Tomasz Wenklar
18.00 – wykład O „żółtej łodzi podwodnej”, „Lucy w niebie z diamentami” i innych kolorach muzyki – dr Jacek Kurek
19.00 – wykład Dziura w dachu. Życie, szklana cebula, the Beatles – prof. Tadeusz Sławek
21.00 – koncert ANKA PROJEKT HARFOWY z udziałem muzyków Carrantuohill
23.00 – zakończenie Nocy Muzeów

Przez cały czas trwania Nocy Muzeów zapraszamy do udziału w grze „Truskawkowe Pole” oraz do skorzystania z kuratorskiego oprowadzania po wystawach czasowych: „Truskawkowe Pola – na zawsze”, „Wspólnota. Życie parafialne w Wielkich Hajdukach w czasach proboszcza Józefa Czempiela” i stałej wystawie numizmatycznej: „Z dziejów pieniądza. Polska – Śląsk”. Sprzedaż wydawnictw muzealnych.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest