Trwa zamieszanie wokół Ruchu Chorzów

Trwa zamieszanie wokół Ruchu Chorzów

22 maja 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Komisja ds. licencji klubowych PZPN zawiesiła dziś Ruchowi Chorzów licencję na grę w Ekstraklasie. Klub odniósł się do tej decyzji w specjalnym komunikacie, ale zgodnie z naszymi informacjami, zadłużenie Ruchu Chorzów SA. dalej rośnie.

Licencja została przyznana „Niebieskim” 12 maja. Po tym jak światło dzienne ujrzały dokumenty, które mogą świadczyć o zaległościach klubu wobec piłkarzy, komisja ds. licencji klubowych PZPN postanowiła ponownie przyjrzeć się sprawie. Dzisiejsza decyzja będzie obowiązywać do momentu zakończenia postępowania wyjaśniającego, które da odpowiedź na pytanie, czy zarząd Ruchu Chorzów naruszył kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że Komornik Sądowy zajął 5 maja br. kolejne środki na rzecz wierzyciela, który wygrał proces sądowy z Ruch Chorzów S.A. na „należność główną” w wysokości 909 682,00 zł. Dzienne zadłużenie Ruchu Chorzów z tego tytułu wynosi 124,61 zł, przy czym koszty komornicze odsetkowe wynoszą już ponad 1 mln zł.

Plik zajęcie wierzytelności (podgląd)

Poniżej zamieszczamy oświadczenie zarządu Ruchu Chorzów:

„W związku z postanowieniem Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która w dniu 19 maja br. zawiesiła swoją decyzję z dnia 12 maja br. przyznającą Ruchowi Chorzów licencję na występy w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 Zarząd Klubu informuje, że przedstawił Komisji stosowne wyjaśnienia i jest gotów do dalszej współpracy z Komisją w każdym czasie i zakresie. Jesteśmy przekonani, że po szczegółowym zapoznaniu się ze wszystkimi okolicznościami sprawy licencja dla klubu zostanie odwieszona.

Zarząd zwraca się do Kibiców i wszystkich zainteresowanych sprawą o niewyciąganie przedwczesnych wniosków na podstawie medialnych informacji. Zarządowi Spółki nie jest znany kompletny regulamin premiowania zawodników na sezon 2015/2016. Takim dokumentem nie dysponuje ani Spółka ani osoby zgłaszające roszczenia. Zdaniem prawników, w takiej sytuacji nie ma podstaw do wypłaty premii. Co więcej, w zaistniałym stanie faktycznym zlecenie wypłat naraziłoby Zarząd na ryzyko postawienia zarzutu niegospodarności.

Wobec tych faktów formułowanie opinii jakoby Ruch Chorzów zataił w tej sprawie jakiekolwiek informacje jest krzywdzące i nie odpowiada rzeczywistości.

Zarząd Ruchu Chorzów S.A.”

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest