Rusza Vinyl Festival 2017!

Rusza Vinyl Festival 2017!

10 maja 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Tego wieczoru, spotkaniem z Rayem Wilsonem, zainaugurowany zostanie Vinyl Festiwal 2017. Winylowe reminiscencje z byłym członkiem legendarnej grupy Genesis rozpoczną się o godz. 19:00. Godzinę później wokalista zagra koncert na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury.

Giełda płyt winylowych, impreza w stylu „Gorączki sobotniej nocy”, a na scenie m.in.: Ray Wilson, Czarny Pies, Kaliber 44 i Pokahontaz. 10 maja w Chorzowie wystartuje pierwszy Vinyl Festival, dzięki któremu na okrągły tydzień miastem zawładnie analogowa muzyka z czarnych płyt.

Między 10 a 16 maja każdy będzie miał możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Festiwal otworzy spotkanie z Rayem Wilsonem: „Winylowe reminiscencje: od Calling All Stations do Makes Me Think of Home”, które zwieńczy koncert artysty w Chorzowskim Centrum Kultury. 11 maja w Sztygarce nie będzie mogło zabraknąć żadnego fana The Beatles i The Rolling Stones. – Nie obiecujemy rozwiązania odwiecznego sporu „Bitle czy Stonesi”, ale zapewniamy liczne prelekcje i dyskusje – przekonują organizatorzy.

12 maja w MDK Batory zagra amerykański zespół Steepwater Band, a Sztygarka zatrzęsie się od hip-hopowego brzmienia: wystąpią DJ 600 V, Pokahontaz i Kaliber 44. 13 maja w Sztygarce to nie tylko wielka giełda płytowa, ale także nie lada gratka dla fanów disco. O 20.00 rozpocznie się tam impreza taneczna nawiązująca stylem i klimatem do kultowego filmu „Saturday Night Fever” z Johnem Travoltą.

Nie zabraknie muzyki puszczanej prosto z czarnych płyt. Chorzów Vinyl Festival 16 maja zamknie koncert zespołu Czarny Pies (Jan Gałach, Michał Kielak, Jerzy Piotrowski, Mirek Rzepa, Darek Ziółek, Leszek Winder i inni…).
CHORZÓW VINYL FESTIVAL 2017 – PROGRAM

10 maja (środa) Chorzowskie Centrum Kultury:

godz. 19.00 Spotkanie z Rayem Wilsonem. „Winylowe reminiscencje: od Calling All Stations do Makes Me Think of Home”.
godz. 20.00 Koncert Ray Wilson z zespołem

11 maja (czwartek) Kompleks Sztygarka

godz. 11.00 Prelekcja „O Orkiestrze Klubu Samotnych Serc i innych bohaterach >lata miłości<” – dr Jacek Kurek
godz. 12.00 Prelekcja „The Rolling Stones blues” – red. Andrzej Matysik
godz. 17.00 Wernisaż wystawy Agnieszki Krysiuk Portrety na starych winylach oraz „Bob Dylan w kilku odsłonach” – krótkie przypomnienie twórczości laureata literackiej Nagrody Nobla 2016

godz. 18.00 „Inspiracje gwiazd”. Aktorzy Bogdan Kalus i Paweł Małaszyński rozmawiają o swoich muzycznych fascynacjach i przygodach…

12 maja (piątek) MDK Batory:

godz. 10.00-19.00 Wystawa gramofonów
godz. 11.00 Prelekcja i prezentacja: „Pocztówkowy szał – rola pocztówki dźwiękowej w popularyzacji muzyki”
godz. 19.00 Koncert Steepwater Band (USA)

12 maja (piątek) Kompleks Sztygarka:

godz. 20.00 Scena Hip-Hop. Koncerty: DJ 600 V, Pokahontaz, Kaliber 44

13 maja (sobota) Kompleks Sztygarka:

godz. 10.00-16.00 Giełda płyt, prezentacje sklepów specjalistycznych, występy artystyczne, konkursy z nagrodami
godz. 20.00 „Gorączka sobotniej nocy” – impreza taneczna w 40. rocznicę filmu „Saturday Night Fever”

14 maja (niedziela) Kompleks Sztygarka:

godz. 16.00 „Winyl na lufcie: Midem’87 – 30 lat po…” O największych targach muzycznych w Europie i specyfice polskiego rynku muzycznego w latach 80. rozmawiają red. Wojciech Zamorski i Leszek Winder

15 maja (poniedziałek) Muzeum w Chorzowie:

godz. 13.00 Otwarcie wystawy „Truskawkowe pola na zawsze”. Wystawa z okazji 50-lecia wydania płyty The Beatles „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”

16 maja (wtorek) Kompleks Sztygarka:

godz. 18.00 Śląskie Brzmienie na Chorzów Vinyl Festival: Koncert zespołu Czarny Pies (Jan Gałach, Michał Kielak, Jerzy Piotrowski, Mirek Rzepa, Darek Ziółek, Leszek Winder i inni…)

 

Źródło: UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest