Co będzie się działo podczas Dnia Dziecka?

Co będzie się działo podczas Dnia Dziecka?

31 maja 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Festiwal Baniek Mydlanych, niezapomniane spektakle i seanse filmowe… To wszystko dzisiaj w Chorzowie. Oczywiście z okazji Dnia Dziecka.


 

 

 

 

Szyb Prezydent

1 czerwca pod Szybem „Prezydent” w godzinach od 10:00 do 12:00 odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Baniek Mydlanych. Po raz kolejny bańki poszybują nad Chorzowem. – Zorganizowany po raz pierwszy przed kilkoma laty Festiwal Baniek Mydlanych każdego roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem dzieci i rodziców – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.

– Tegoroczna edycja będzie już czwartą z kolei. Choć najważniejszym punktem programu będzie wspólne puszczanie baniek, nie zabraknie także innych atrakcji. Przewidziano również między innymi pokazy sprzętu policyjnego, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, oraz rozmaite gry i zabawy dla całych rodzin – dodaje.

Dzień później, również w ramach Dnia Dziecka, w Klubie Malucha modne staną się indiańskie pióropusze i kowbojskie kapelusze. – Na 2 czerwca planujemy rozmaite gry oraz zabawy rodzinne, konkursy, wspólne tańce i śpiewy – mówi Magdalena Sekuła. – Na pewno będzie dużo radości. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca w Klubie Malucha, działającym przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Początek przewidziany jest na godzinę 15:30, a zakończenie na 17:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy – zaznacza pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.

Starochorzowski Dom Kultury

Coś specjalnego na Dzień Dziecka przygotował także Starochorzowski Dom Kultury. W pięknym otoczeniu ogrodu SDK przy ul. Siemianowickiej nie zabraknie tworzenia pod chmurką, scenicznego spotkania z teatrem i muzyką, turniejów rodzinnych, zawodów dla młodych piłkarzy, przestrzeni dla najmłodszych dzieci czy karaoke. W przypadku niepogody atrakcje zostaną przeniesione do wnętrza budynku.

Kino „Grafka”

Seanse, liczne niespodzianki i konkursy rodzinne… To wszystko będzie jutro czekać na najmłodszych w Kinie „Grajfka”! Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 13:00. W tym czasie będzie można zobaczyć 4 bajeczki z pięknego cyklu Bajek i baśni polskich:

Apolejka i jej osiołek, reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz (13 min.)

Królewna Apolejka mieszka w wysokiej wieży. Pewnego dnia w jej ogrodzie pojawia się królewicz, ale po wypiciu wody z zaczarowanej studni zmienia się w osiołka. Ludzką postać może mu przywrócić tylko zjedzenie jabłka z zaczarowanego drzewa, jednak ostatnie jabłko spada z jabłoni wprost do wozu pełnego takich samych czerwonych jabłek, z którymi straganiarka jedzie na targ. Królewna Apolejka musi oddać wszystko co ma w zamian za jabłka, a królewicz-osiołek musi je wszystkie zjeść, aby trafić na to zaczarowane, które przywróci mu ludzką postać…

Paweł i Gaweł, reż. Andrzej Gosieniecki (13 min.)

Żartobliwa opowieść inspirowana klasyczną bajką Aleksandra Fredry o dwóch sąsiadach, Pawle i Gawle, z oryginalną ilustracją myuzyczną Krzesimira Dębskiego. Spokojny Paweł znosi najdziksze swawole swojego sąsiada u dołu, aż w końcu postanawia odpłacić mu pięknym za nadobne. Ilustracja przysłowia:, jak ty komu, tak on tobie…

Warszawska Syrenka, reż. Paweł Czarzasty (13 min.)

Dawno, dawno temu pewna ciekawa świata Syrenka popłynęła w górę Wisły, w głąb nieznanego lądu. Dotarła niedaleko rybackiej wioski, gdzie znalazła schronienie w zakolu rzeki. Jej piękny śpiew zachwycił Szymka, chłopca, który wraz z bratem pomagał ojcu w łowieniu ryb. Pewnej nocy ojciec i brat Szymka uwięzili Syrenkę, chcąc potem sprzedać ją księciu. Szymek ją uwolnił, a Syrenka w dowód wdzięczności obiecała, że zawsze będzie czuwała nad osadą. Po wielu, wielu latach w miejscu rybackiej wioski powstało miasto Warszawa, a Syrenka stała się jej symbolem i herbem.

O niezwykłej przyjaźni, reż. Robert Turło (13 min.)

Stary osioł porzucony przez właściciela, stary pies, który nie ustrzegł domu przed złodziejami, stary kogut, który nie dawał już rady piać, stary kot, z którego drwiły myszy – bezdomni, porzuceni, spotykają się w lesie i postanawiają razem wyruszyć w świat i znaleźć nowy dom…
Piękna i mądra opowieść o życiu, które naturalnie prowadzi do starości, i o tym, że szacunek do starości jest częścią dobrego życia.

Oprócz bajek przygotowaliśmy liczne niespodzianki i konkursy rodzinne.
Chorzowskie Centrum Kultury

Chorzowskie Centrum Kultury przygotowało dla najmłodszych niezapomniane spektakle teatralne.

„Chochlik w krainie bajek i baśni”

Przedstawienie słowno-muzyczne zostało przygotowane przez Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących, Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka oraz Chorzowskie Centrum Kultury. Wystąpią: Kabaret na ¾, Zespół Muzyczny Schola, uczniowie AZSO oraz gościnnie młodzież z Technikum Ekonomicznego w Chorzowie.

„Utopcowe opowieści”

Przedstawienie idealnie nadaje się na Dzień Dziecka. Chociaż skierowane przede wszystkim do młodszej widowni, dorosłych z pewnością nie raz zaskoczy i rozśmieszy.

Źródło: UM Chorzów; Kino „Grajfka”; ChCK

Fot.: Flickr.com

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest