Sprawdzali trzeźwość kierowców

Sprawdzali trzeźwość kierowców

24 maja 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Chorzowscy i Świętochłowiccy policjanci wspólnie z Służbą Celno-Skarbową przeprowadzili działania „Granica – alkohol i narkotyki”. W ramach akcji sprawdzano kierowców pod kontem obecności w organizmie alkoholu lub innych środków odurzających. Niestety podczas policyjnej kontroli nie wszyscy byli trzeźwi…

Podczas działań prowadzonych jednocześnie w Chorzowie i Świętochłowicach, policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy poruszają się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków.

– W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Uczestniczył w niej również pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków. W działaniach wzięło udział łącznie 20 policjantów, którzy skontrolowali ponad tysiąc kierowców. Niestety, pięć osób kierowało swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu, a trzy pod wpływem substancji psychoaktywnych. Siedem osób zostało zatrzymanych za posiadanie marihuany – informują chorzowscy policjanci.

Źródło: KMP Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest