W Chorzowie telefon Ci się nie rozładuje.

W Chorzowie telefon Ci się nie rozładuje.

2 czerwca 2017 Wyłączono przez redakcja

Masz 15 minut do następnego autobusu czy tramwaju, a telefon zaraz padnie? Chorzów wyszedł naprzeciw tym, którzy intensywnie korzystają ze smartfonów. Na pierwszym na Śląsku centrum przesiadkowym pojawiły się 4 niewielkie słupki – po jednym na każdym peronie. Są to specjalne porty, przy których będzie można naładować telefon zarówno tradycyjnie – przez USB, jak i indukcyjnie – kładąc przystosowany do tego typu ładowania smartfon na słupku. Na każdej z 4 ładowarek znajdują się 4 porty USB, do których można wpiąć swój kabel.

Przypomnijmy, że 10 sierpnia 2016, a więc prawie dwa miesiące przed planowanym terminem, w Chorzowie oddano do użytku pierwsze na Śląsku centrum przesiadkowe. Pomysł zrodził się już w 2012 roku, kiedy to władze Chorzowa postanowiły zrealizować inwestycję, która znacznie ułatwiła codzienne funkcjonowanie pasażerom komunikacji miejskiej. W okolicach chorzowskiego Rynku krzyżują się trasy praktycznie wszystkich linii autobusowych i tramwajowych przejeżdżających przez Chorzów i okoliczne miasta. Niegdyś  znajdowało się tu siedem osobnych przystanków komunikacji zbiorowej.
Aby zachęcić mieszkańców do korzystania z centrum przesiadkowego, przy przystankach utworzono zatoczkę „Pocałuj i jedź”. Tabliczki ze specjalną grafiką oraz napisem  „Kiss and Ride” wyznaczają miejsca, w których samochód może zatrzymać się na chwilę, aby zabrać lub wysadzić pasażera, który dalej będzie poruszał się pieszo lub komunikacją miejską. Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem w tym miejscu jest także specjalny system informacyjny – na dojściach od strony estakady umieszczono świecące słupki. Czerwone światło ostrzega przed nadjeżdżającym tramwajem, niebieskie oznacza, że można przejść.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest