Fitch sprawdził kondycję finansową miasta.

Fitch sprawdził kondycję finansową miasta.

7 czerwca 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Zdaniem agencji ratingowej Fitch nasze miasto znajduj się w stabilnej sytuacji finansowej. Eksperci sklasyfikowali Chorzów na poziomie „BB+” oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie „A-”.

– Płynność miasta jest dobra i oczekujemy, że taka pozostanie – czytamy w najnowszym raporcie Fitcha. Eksperci jednej z najważniejszych agencji raitingowych na świcie ponownie wysoko ocenili finanse Chorzowa. Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi miasta na poziomie „BB+” oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie „A-”.

– Pozytywna opinia agencji to sygnał dla banków, że jesteśmy podmiotem o stabilnej sytuacji finansowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie wynegocjować korzystne oprocentowanie kredytów, co z kolei przekłada się na wzrost inwestycji w mieście – wyjaśnia Małgorzata Kern. – W Chorzowie trzymamy w ryzach wydatki bieżące i to sprawia, że jesteśmy wiarygodnym partnerem dla dużych banków – dodaje skarbnik miasta.

Jak czytamy w „Fitch Raitings”: „w naszych prognozach zakładamy, że w latach 2017-2020 miasto będzie utrzymywać marżę operacyjną w wysokości około 6 proc. Oznacza to nadwyżkę operacyjną w wysokości średnio 35 mln zł rocznie. Naszym zdaniem nadwyżka operacyjna na tym poziomie będzie rezultatem stałej kontroli wydatków bieżących, tak by utrzymać ich wzrost poniżej tempa wzrostu dochodów operacyjnych.”

Cały raport można przeczytać tutaj: https://www.fitchratings.com/site/pr/1024666

Źródło: UM Chorzów

Fot.: Flickr.com

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest