Facebook płatny? Ostrzeżenie jak tego uniknąć.

Facebook płatny? Ostrzeżenie jak tego uniknąć.

21 lipca 2017 Wyłączono przez redakcja

Oczywiście post o płatnym korzystaniu z portalu to oszustwo. Facebook od wielu lat deklaruje, że nie ma w planach ściągania pieniędzy od użytkowników, którzy korzystają z portalu. Na stronie serwisu możemy przeczytać następujące słowa: Facebook jest bezpłatnym serwisem i nigdy nie będzie wymagał opłat za dalsze korzystanie z niego.

Ważne, aby nie dać się ponieść emocjom czytając tego rodzaju sensacje i nigdy nie klikać w podejrzane linki. Jeśli klikniemy przez przypadek w taki artykuł – nie instalować żadnych wtyczek i natychmiast zamknąć stronę.

Jeżeli dostaniecie wiadomość o opłatach za Facebooka, nie przesyłajcie jej dalej – to wirus, którym zarazicie swoich znajomych. Facebook jest bezpłatnym serwisem i nigdy nie będzie wymagał opłat za dalsze korzystanie z niego.

Jak wielu z Was może się domyślać – artykuły, które rozprzestrzeniały wśród użytkowników taka informację to nic innego jak zwykły wirus. Schemat działania pozostaje niezmienny: link z chwytliwym tytułem przenosi nas na stronę portalu, tam pojawia się informacja o braku możliwości obejrzenia materiału bez instalacji wtyczki lub bez aktualizacji oprogramowania. Jeśli użytkownik zaakceptuje propozycję wprowadzenia zmian, wirus infekuje komputer. Może on rozsyłać w imieniu użytkownika wiadomości do znajomych, publikować posty na tablicy, a nawet wykraść dane, przejąć konto na Facebooku lub zaszyfrować dysk twardy pod żądaniem okupu.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest