Odpowie za śmiertelne pobicie

Odpowie za śmiertelne pobicie

11 lipca 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Wywiadowcy z chorzowskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który skatował na śmierć swojego kolegę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło 1 lipca. Do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że w jednym z mieszkań w Chorzowie leży dwóch zakrwawionych mężczyzn, z którymi brak jest jakiegokolwiek kontaktu. Na miejsce zostali skierowani policjanci i pogotowie ratunkowe.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, jeden z rannych zmarł. Mundurowi szybko ustalili rysopis osoby, z którą wcześniej mężczyźni pili w mieszkaniu alkohol. W trakcie patrolowania pobliskich ulic policjanci zauważyli młodego mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi. Gdy podeszli do niego zauważyli, że na ubraniu i rękach ma widoczne ślady krwi. 26-letni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany. Teraz śledczy ustalają motyw jego działania.

Prokurator przedstawił mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Chorzowie. Śledczy ustalili, nie był to pierwszy konflikt z prawem 26-latka. Z uwagi na fakt, że za swój czyn odpowiadał będzie jako recydywista, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Źródło: KMP Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest