Majsterkowy powrót do szkoły.

Majsterkowy powrót do szkoły.

12 września 2017 Wyłączono przez redakcja

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Castorama Polska przygotowała szereg atrakcji dla dzieci. Już 16 września we wszystkich sklepach sieci odbędą się wydarzenia „Majsterkowy powrót do szkoły”. Podczas otwartych warsztatów, wśród wielu atrakcji, planowane są m.in. zajęcia manualne i pasjonujące doświadczenia.

Zajęcia Majsterkowo organizowane są od lat we wszystkich sklepach Castorama. Dla dzieci są szczególną okazją, by rozwijać swoje umiejętności manualne, uczyć się  samodzielności i uzyskać ciekawą wiedzę z zakresu ekologii. Z okazji powrotu do szkoły we wszystkich sklepach Castorama najmłodsi wraz z rodzinami będą mogli między innymi spróbować swoich sił w budowaniu drewnianych zabawek, zobaczą na własne oczy, jak powstaje prąd oraz pomalują worki szkolne według własnego projektu. We wszystkim pomogą im oczywiście pracownicy sklepu Castorama.

Podczas warsztatów Majsterkowo od lat udowadniamy, że rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy może być ciekawe i sprawiać dzieciom dużo radości. Warto o tym przypomnieć wraz z początkiem roku szkolnego, dlatego organizujemy kolejne, otwarte zajęcia we wszystkich naszych sklepach – mówi Monika Szpadkiewicz, koordynator programu Majsterkowo w Castorama Polska.

Każde dziecko uczestniczące w warsztatach 16 września otrzyma  upominek, a wykonany przedmiot zabierze do domu. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Wspólne majsterkowanie planowane jest w godz. 10:00 – 17:00.

Pasja do Majsterkowania

 Warsztaty Majsterkowo odbywają się regularnie od 2012 r. w sklepach Castorama w całej Polsce. Program skierowany jest głównie do szkół, ale Castorama Polska organizuje również kilka razy w roku warsztaty otwarte, w których wziąć mogą udział wszystkie dzieci, które danego dnia pojawią się w sklepie. Do tradycji firmy weszły już takie wydarzenia, jak m.in. Majsterkowy Dzień Wiosny, Dzień Dziecka czy Mikołajki. Dotychczas w warsztatach dla szkół, jak i w imprezach otwartych wzięło udział już ponad 160 000 uczestników.

Celem zajęć jest edukacja dzieci w wieku 6 – 12 lat w zakresie wykorzystywania umiejętności manualnych i używania podstawowych narzędzi. Warsztaty to również okazja do rozwijania wrażliwości ekologicznej poprzez pokazywanie możliwości nadania drugiego życia starym lub zużytym produktom. Dzięki uczestnictwu w Majsterkowie dzieci uczą się samodzielności i mogą przekonać się, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca.

informacja prasowa Castorama 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest