Polscy turyści utknęli w hiszpańskim kurorcie.

Polscy turyści utknęli w hiszpańskim kurorcie.

23 września 2017 Wyłączone przez redakcja
MSZ w związku z sytuacją polskich turystów w Lloret de Mar w Hiszpanii (komunikat)

– MSZ informuje:

Dwaj kierowcy autokarów, którymi turyści mieli wracać, wymeldowali się z hoteli i ślad po nich zagnął (PAP)

Niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia dotyczącego sytuacji ok. 120-osobowej grupy polskich obywateli w Lloret de Mar Ministerstwo Spraw Zagranicznych i polska służba dyplomatyczno-konsularna w Hiszpanii podjęły działania, aby osoby te, które zakończyły pobyt turystyczny w Katalonii, otrzymały właściwą opiekę.

Obecnie na miejscu przebywa grupa około 70 polskich obywateli. Pozostali turyści – posiadając odpowiednie środki pieniężne – zdecydowali się na powrót do Polski na własną rękę.

MSZ dokłada wszelkich starań, by polscy turyści pozostający w Lloret de Mar otrzymali wszelką niezbędną pomoc. Na miejsce dojechał konsul z Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie. Turystom zapewniony zostanie nocleg ze śniadaniem. Służba konsularna pracuje nad zapewnieniem jak najszybszego i bezpiecznego powrotu polskich turystów do kraju.

(PAP)

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewniło, że dokłada wszelkich starań, by polscy turyści – obecnie ok. 70 osób – pozostający w Lloret de Mar w Hiszpanii otrzymali „wszelką niezbędna pomoc”. Według mediów turyści po tygodniowych wakacjach mieli wrócić autokarami do kraju, jednak organizatorzy mieli nie zapłacić za przewóz i pozostawiono ich w Hiszpanii.

Według mediów ok. 150 Polaków wypoczywało w Hiszpanii wykupując ofertę biura podróży Travel Models. W piątek przed południem Polacy po tygodniowym urlopie mieli powrócić autokarami do kraju, ale odjechały one bez nich, bo organizator wczasów nie zapłacił za ich transport – jak przekazali mediom turyści. Organizator wycieczki nie odbiera telefonu – podały media, które napisały o utrudnieniach w powrocie grupy.

Według mediów biuro Travel Models nie widnieje w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników, o czym jeszcze w lutym tego roku miał zostać poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

źródło internet

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest