Radni zdecydują o stadionie Ruchu

Radni zdecydują o stadionie Ruchu

26 września 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

W najbliższy czwartek chorzowscy radni podejmą kolejną ważna decyzję ws. stadionu przy ul. Cichej. Prawdopodobnie będzie to kolejny krok w kierunku modernizacji obiektu.

Pod głosowanie trafi propozycja prezydenta dotycząca przekazania środków do spółki miejskiej na wyłonienie inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował budowę obiektu. Do jego zadań będzie należał m.in. nadzór techniczny nad jakością wykonania robót budowlanych i nad sporządzaną dokumentacją. Jeśli radni poprą ten wniosek, będzie można mówić o oficjalnym rozpoczęciu kolejnego etapu inwestycji.

– Projekt jest już gotowy, otrzymaliśmy też pozwolenie na budowę. Teraz czas przejść do konkretów i ustalić harmonogram budowy – wyjaśnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Nowy stadion pomieści 16-tysięcy widzów i będzie służył nie tylko piłkarzom Ruchu, ale także młodym adeptom futbolu. Na obiekcie organizowane będą także wydarzenia i koncerty dla mieszkańców Chorzowa. – Budowa prowadzona będzie etapami, a jej tempo zależeć będzie od finansów miasta. Jeszcze raz podkreślam, że nie rezygnujemy z innych ważnych inwestycji w Chorzowie – tłumaczy prezydent Kotala.

Jednym z szeroko dyskutowanych scenariuszy była gra Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim – takie rozwiązanie nie jest jednak możliwe ze względu na wysokie koszty wynajmu oraz kalendarz wydarzeń na obiekcie, który nie uwzględnia terminu ligowych rozgrywek.

 

Źródło: UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest