Remigiusz Mróz – Inwigilacja

Remigiusz Mróz – Inwigilacja

1 września 2017 Wyłączone przez redakcja

Nowy, kryminalny bestseller Remigiusza Mroza! Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.

Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

„Inwigilacja” to piąta już część serii kryminałów opowiadających o pracy prawniczki Joanny Chyłki i jej aplikanta, Kordiana Oryńskiego – Zordona.

Mężczyzna zgłasza się o pomoc do Chyłki, licząc, że ta poprowadzi jego sprawę. Prawniczka, która niegdyś podjęła się obrony pewnego Roma, niechętnie bierze na siebie to niełatwe zadanie. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że ona sama nie jest do końca pewna, czy kierowane pod adresem jej nowego klienta zarzuty są rzeczywiście całkowicie bezpodstawne…

Fani twórczości Remigiusza Mroza z pewnością nie będą zawiedzeni. W „Inwigilacji” pisarz z wrodzoną sobie celnością nawiązuje do mrocznych realiów współczesnego świata i opisuje zagrożenia, jakie czyhają na każdego z nas. Powieść ta, jak wszystkie jej poprzedniczki, intryguje i trzyma w napięciu od pierwszej aż do ostatniej strony.

Wydawnictwo Czwarta Strona

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest