Cake Festival Poland 2017.

Cake Festival Poland 2017.

1 października 2017 Wyłączone przez redakcja

Zaproszenie do krainy jadalnych arcydzieł. Czy można wyobrazić sobie coś bardziej zdumiewającego, niż dzieła ludzkich rąk odzwierciedlające różne kształty, postacie z bajek, motywy z książek czy do złudzenia przypominające żywe kwiaty wykonane z… cukru? Już 14 – 15 października taka wystawa zagości po raz drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Każdy miłośnik s łodkości musi t am być!

Cake Festival Poland 2017 to międzynarodowa impreza branżowa dla dekoratorów ciast i tortów. I wszystkich amatorów słodkości. Główny punkt programu, czyli konkurs i wystawa tortów artystycznych, zadowoli każdego, kto ceni słodkie dekoracje i nie jest w stanie przejść obojętnie obok tych niezwykłych tworów ludzkich rąk. Może też zainteresować tych, którzy szukają wymarzonego t ortu na ś lub l ub i nną ważną okazję.

Festiwal powstał z potrzeby wyjścia naprzeciw szybko rosnącemu zainteresowaniu sugarcraftingiem w Polsce. Program dwudniowego wydarzenia skierowany jest zarówno do pasjonatów, jak i profesjonalistów. Stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, podpatrzenia najnowszych trendów w zakresie technik i surowców – te będzie można nabyć również na miejscu. Zaproszeni wystawcy to wiodące marki, które przedstawią nowości: akcesoria, materiały, barwniki i masy cukrowe. Z całą pewnością najbardziej wartościowe okażą się prowadzone przez światowej sławy sugarcrafterki pokazy i warsztaty o różnorodnej tematyce. To właśnie tu, w Katowicach, będzie okazja, by je bliżej poznać, wymienić doświadczenia i wyjść z t alentem poza ś ciany s wojego domu!

W tym roku na wystawie można będzie podziwiać prawie 400 prac: tortów, figurek 3D, dekorowanych ciastek i babeczek. Do konkursu zgłosiło się prawie 40 dzieci! Prace będą oceniane w 10 r óżnych kategoriach:

1. Tort weselny
2. Mały e lement dekoracyjny ( figurka)
3. Duży e lement dekoracyjny ( figurka)
4. Tort 3D
5. Tort okolicznościowy
6. Babeczki
7. Ciastka
8. Kwiaty botaniczne
9. Kwiaty f antazyjne
10. Tort w t ematyce „ Mój ulubiony f ilm l ub książka” ( kategoria dla dzieci i młodzieży)

Więcej na t emat kategorii konkursowych: http://cakefestivalpoland.com/opis-kategorii/

Już w piątek, 13 października 2017 r. przed festiwalem będzie można uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez Silvię Mancini i Jarkę Šípkovą. Silvia, włoska mistrzyni modelowania figurek, poprowadzi szkolenie, podczas którego zdradzi, jak uczynić cukrową figurkę realistyczną oraz jak wypracować własny styl i technikę. Jarka, specjalistka od cukrowych kwiatów prosto z Czech, zaprezentuje, j ak z budować kwiat piwonii od podstaw.

Zapisz s ię na szkolenie – Jarka Šípková i jej kwiat piwonii

Zapisz s ię na s kolenie – Silvia Mancini i modelowanie postaci

Zobacz zdjęcia z Cake Festival Poland 2016

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe Bilety:

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest