W hołdzie Leonardowi Cohenowi 06.11.2017

W hołdzie Leonardowi Cohenowi 06.11.2017

7 października 2017 Wyłączone przez redakcja

Koncert gwiazd w hołdzie Leonardowi Cohenowi w Montrealu. Elvis Costello, Lana Del Rey i Sting znajdą się w gronie kilkudziesięciu artystów, którzy złożą hołd zmarłemu pieśniarzowi Leonardowi Cohenowi. Specjalny koncert odbędzie się 6 listopada w Montrealu, rodzinnym mieście pieśniarza.

Inside Leonard Cohen’s Late-Career Triumph 'You Want It Darker’

„Mój ojciec zostawił mi listę instrukcji przed śmiercią” – powiedział Adam Cohen, syn kanadyjskiego pieśniarza. Leonard Cohen zmarł 7 listopada 2016 roku w Los Angeles. Koncert ma się odbyć w rocznicę jego śmierci.

W opublikowanym programie koncertu znajdą się również: kompozytor Philip Glass, Wesley Schultz i Jeremiah Fraites z folkowego zespołu The Lumineers oraz kanadyjski pieśniarz Patrick Watson z Montrealu. Planowany koncert ma zainaugurować tydzień upamiętniający artystę, z wystawą w Muzeum Sztuki Współczesnej, która następnie wyruszy świat, inauguracją dwóch ogromnych murali z wizerunkiem artysty, wieczorów poetyckich oraz wirtualnych pokazów w całym mieście.

Zgodnie z zapowiedzią, powstanie również film dokumentalny podczas koncertu, który będzie później miał ogólnoświatową transmisję w 2018 roku.

Niektóre osobistości już zapowiedziały swa obecność na koncercie, wśród nich jest premier Kanady Justin Trudeau, który ocenił, że „Leonard Cohen dziś pozostaje tak samo ważny, jak to miało miejsce w 1960 roku”.

(PAP Life)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest