Mitch & Mitch zagrają Miliana

Mitch & Mitch zagrają Miliana

4 października 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Rozdanie statuetek „Chłopca z łabędziem”, czyli chorzowskich nagród w dziedzinie kultury, a następnie koncert z utworami Jerzego Miliana, w wykonaniu Mitch & Mitch… To wszystko czeka nas 14 października w Teatrze Rozrywki podczas Inauguracji Roku Kulturalnego.

To co zobaczymy tego wieczoru w części artystycznej z pewnością jest wielką niespodzianką. Formacja Mitch & Mitch zaprezentuje utwory Jerzego Miliana, kompozytora i wibrafonisty, twórcy Orkiestry Rozrywkowej PR i TV w Katowicach. Koncert będzie częścią większego projektu pt. Chorzów gra Miliana!

Barwna, wielowymiarowa twórczość Jerzego Miliana przeżywa od kilku lat prawdziwy renesans i jest odkrywana na nowo przez kolejne pokolenia słuchaczy i muzyków. Dlatego miasto Chorzów razem z GAD Records przygotowały dla fanów artysty prawdziwe święto w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego. Będzie koncert, wystawa, książka i płyta.

Najsłynniejszy polski wibrafonista jazzowy, a także ceniony kompozytor i aranżer – choć urodził się i pół życia mieszkał w Poznaniu, od kilku dekad jest nieodłącznie kojarzony ze Śląskiem. Od 1974 roku prowadził tutaj popularną Orkiestrę Rozrywkową PRiTV, przekazując kolejnym pokoleniom muzyków swoje doświadczenie zdobyte podczas współpracy z takimi legendami europejskiego jazzu jak Krzysztof Komeda czy Gustav Brom. Niezależnie od prowadzenia orkiestry pracował intensywnie w Europie, nagrywając i koncertując z big-bandami w Niemczech, Belgii i Czechosłowacji.

Żaden jazzman w Polsce nie miał jeszcze przekrojowej, szerokiej wystawy dokumentującej jego twórczość. Jerzy Milian będzie pierwszy, a wernisaż wystawy w chorzowskim Muzeum odbędzie się 13 października. Będzie można zobaczyć m.in. liczne zdjęcia z prywatnego archiwum muzyka, oryginalne partytury, taśmy, dokumenty, pamiątki rodzinne, ale także zapoznać się z obrazami i ikonami tworzonymi przez Miliana od lat 80. Będzie można także posłuchać niepublikowanych, unikatowych nagrań. Nie zabraknie niespodzianek…

 

Źródło: Teatr Rozrywki

Fot.: Mitch & Mitch

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest