Tymoteusz Mierzwa – nagroda specjalna Złota Nitka 2017

Tymoteusz Mierzwa – nagroda specjalna Złota Nitka 2017

19 października 2017 Wyłączone przez redakcja
Wczoraj 18.10.2017 odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka” 2017. Konkurs był skierowany do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1987 r.

W Finale konkursu jak pisaliśmy w Echo Chorzowa wziął udział Chorzowianin Tymoteusz Mierzwa.  Licencjat katowickiej WST, a obecnie student ASP w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego – otrzymując nagrodę specjaną Domu Modowego – Skórska. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie były tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów.

„Złota Nitka” to najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs dla młodych projektantów, który po latach wraca do swoich korzeni – Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ten ogólnopolski konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, którzy nie przekroczyli 30 roku życia. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs ma bowiem na celu zaprezentowanie potencjału twórczego polskich projektantów, stworzenie im sceny, na której będą mogli zaprezentować swój talent oraz indywidualność.

Wieloletnia tradycja oraz setki zgłoszonych kolekcji czynią ze „Złotej Nitki” jako jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w skali kraju. Konkurs w ciągu ponad 20 lat pozwolił zaistnieć wielu znanym dziś projektantom. Wśród nich można wymienić m.in. Macieja Zienia, Agatę Wojtkiewicz, Łukasza Jemioła czy duet Paprocki & Brzozowski. Tegoroczna edycja ma stanowić mocny akcent otwierający pierwszą odsłonę czterodniowego święta mody, jakim jest Łódź Young Fashion 2017.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest AWANGARDA. Artyści zawalczyli o nagrodę główną w wysokości 30 000 złotych, której zdobywca otrzyma także „dziką kartę” pozwalającą na udział w finale międzynarodowego konkursu dla projektantów International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.

Efektowana awangarda czy klasyczna elegancja? Casualowa nonszalancja czy uniwersalny minimalizm?

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest