Chorzowscy policjanci rozdadzą odblaski.

Chorzowscy policjanci rozdadzą odblaski.

3 listopada 2017 Wyłączone przez redakcja

Dni są coraz krótsze, w dodatku jesienna aura często wiążę się ze zmniejszoną przejrzystością powietrza ze względu na opady deszczu czy mgłę. Dlatego też Komenda Miejska Policji w Chorzowie zaplanowała akcję „Błysk bezpieczeństwa”.

– Po zmroku kierowca samochodu widzi pieszego lub rowerzystę z odległości 20-30 metrów, czyli w ostatniej chwili – mówi podinspektor Robert Łuszcz, Komendant Miejski Policji w Chorzowie. – Tymczasem nawet pojedynczy element odblaskowy sprawia, że poruszający się na nieoświetlonej drodze jest widoczny już z odległości 150 metrów. Daje to kierującemu zdecydowanie więcej czasu na reakcję.

Komenda Miejska Policji w Chorzowie przygotowała akcję „Błysk bezpieczeństwa”, której głównym założeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych po zmroku. Funkcjonariusze będą rozdawać odblaskowe breloki osobom wychodzącym z kościołów.

– Wraz z nastaniem jesieni coraz szybciej robi się ciemno. To sprawia, że wracający z wieczornych mszy parafianie mogą być szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Tym bardziej, że wierni po zmroku często chcą jak najszybciej dotrzeć do domów, wybierając skróty, które bywają nieoświetlone i przy których rosną wysokie zarośla.

„Błysk bezpieczeństwa” odbędzie się w niedzielę, 5 listopada, po mszach o godzinie 19:00 w dwóch parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym oraz św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Akcja będzie kontynuowana w innych parafiach w kolejnych tygodniach listopada.

Organizatorami akcji „Błysk bezpieczeństwa” są Komenda Miejska Policji w Chorzowie, Urząd Miasta Chorzów oraz parafie Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym oraz św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest