Literacka uczta na deskach Wyspiańskiego. Koncert Jubileuszowy Kawiarenki Literackiej.

Literacka uczta na deskach Wyspiańskiego. Koncert Jubileuszowy Kawiarenki Literackiej.

9 listopada 2017 Wyłączone przez redakcja

W tej kawiarence kawy będzie się można napić we foyer, ale za to na scenie i widowni będą serwowane dania z najwyższej literackiej półki. 18 listopada 2017 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach spotkają się różne pokolenia absolwentów chorzowskiego Słowaka. Pretekstem będzie Koncert Jubileuszowy Kawiarenki Literackiej „30 Lat a może więcej…”.

– Mury tej wyjątkowej szkoły opuściły tysiące absolwentów.  Jest to już kilka pokoleń. Chcemy by przy okazji Jubileuszu Kawiarenki Literackiej spotkały się różne roczniki. By doszło do spotkania, często  po wielu latach, koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki  – podkreśla Jarek Kurak Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Słowaka.

Wspomnienia zatopione w poetyckiej refleksji czy muzyczno-literacka konfrontacja nastolatków i osób już zupełnie dojrzałych – w takim tonie przebiegać będzie to wielopokoleniowe spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19.00.  Wieczór będzie okazją do artystycznego podsumowania szczególnego zjawiska kulturowego jakim jest Kawiarenka Literacka działająca przy Słowaku. Będzie to również okazja do wymiany opinii jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniało się to Liceum. Gospodarzem Koncertu jest współtwórca Kawiarenki Literackiej – nauczyciel języka polskiego w Słowaku – mgr Andrzej Król.

Początki szkoły sięgają lat sześćdziesiątych XIX wieku. W pierwszym okresie było to gimnazjum. W latach trzydziestych następnego stulecia utworzono liceum.  12 grudnia 1958 roku nadano szkole imię Juliusza Słowackiego. Dziś Chorzowski Słowak należy do jednych z najlepszych średnich szkół w regionie. Absolwentem Słowaka jest m.in. były polski premier Jerzy Buzek.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest