Zamelduj się w Chorzowie: bilety, zniżki i 50 tabletów!

Zamelduj się w Chorzowie: bilety, zniżki i 50 tabletów!

18 listopada 2017 Wyłączone przez redakcja

Podwójne bilety do Wesołego Miasteczka, na mecz Ruchu oraz zniżki do chorzowskich restauracji i kawiarni – to tylko część pakietu powitalnego dla mieszkańców, którzy do końca roku zameldują się w Chorzowie.


Urząd Miasta ponownie startuje z akcją „Zamelduj się w Chorzowie” . Tym razem oprócz zestawu karnetów, zniżek i gadżetów, na nowo zameldowanych czeka także konkurs. Jeden z 50 tabletów trafi do mieszkańca, który przy okazji wizyty w Wydziale Spraw Obywatelskich wypełni kartę konkursową. Wystarczy dokończyć zdanie „Dobrze jest mieszkać w Chorzowie, bo…”. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób, które z różnych powodów nie dopełniły obowiązku meldunkowego. – Wszystkie formalności można załatwić w pokojach 9 lub 11 znajdujących się na parterze Urzędu Miasta. Co ważne – nie zajmie to więcej, niż 15 minut. Specjalnie dla zapracowanych uruchomimy także dodatkowe, sobotnie dyżury – 2, 9 i 16 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00 – wyjaśnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Dlaczego warto być zameldowanym w swoim mieście? Takie osoby mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w gminie. To one wybierają prezydenta i radnych, mogą zgłaszać projekty i oddawać głosy w Budżecie Obywatelskim bez dodatkowych formalności. Nie bez znaczenia są też podatki, które są wykorzystywane na poprawę jakości życia w mieście. Około 40 proc. naszego podatku dochodowego zasila budżet gminy, w której jesteśmy zameldowani na pobyt stały. To dzięki tym pieniądzom remontowane są m.in. drogi i chodniki, budowane są place zabaw. Z nich pochodzą dotacje dla żłobków, przedszkoli i szkół, a także na politykę senioralną i ochronę zdrowia.

Akcja „Zamelduj się w Chorzowie” potrwa od 20 listopada do 31 grudnia. W tym czasie na nowo zameldowanych będą czekać pakiety powitalne, a chętni będą mogli dodatkowo wziąć udział w konkursie.

Partnerami akcji są: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Teatr Rozrywki, Ruch Chorzów, Pizzeria Pod Drewnianym Bocianem, Gryfno! Kafe, pizzeria Ludzie Mówią Różne Rzeczy, Tramwaje Śląskie, a także instytucje miejskie: Chorzowskie Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury „Batory”, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu i Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest