Hrabia już nie zmarznie.

Hrabia już nie zmarznie.

9 grudnia 2017 Wyłączone przez redakcja

5-metrowy szalik i olbrzymia czapka – to prezent, który seniorki z Chorzowa wydziergały dla…hrabiego Redena. Pomnik stojący na placu Hutników opatulony zostanie zimowym kompletem przygotowanym przez wolontariuszki z Centrum Integracji Międzypokoleniowej, więc hrabia już nie zmarznie.

Ojciec górnośląskiego przemysłu stoi na kilkumetrowym cokole, dlatego nie obejdzie się bez zwyżki – w ubieraniu pomogą chorzowscy strażacy. Zimowa zmiana garderoby hrabiego odbędzie się w najbliższy wtorek (12.12) o godzinie 11:00.

Pomnik Redena

wybrano nie bez powodu, to właśnie w jego okolicy odbędzie się Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na wydarzeniu, które rozpocznie się 15 grudnia, nie zabraknie świątecznych atrakcji – takich jak zagroda z reniferami, karuzela wiedeńska, koncert zespołu Universe i warsztaty kulinarne z Remigiuszem Rączką. Na placu Hutników staną także drewniane domki, w których mieszkańcy będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy. Na odwiedzających jarmark czekać będą m.in. rękodzieło, ozdoby choinkowe, słodkie pierniki, gorąca herbata i grzane wino.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest