Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych na Śląskim.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych na Śląskim.

2 grudnia 2017 Wyłączono przez redakcja

Uczniowie z niepełnosprawnościami wezmą udział w integracyjnych zajęciach, które odbędą się w najbliższy poniedziałek na Stadionie Śląskim w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W zajęciach uczestniczyć będą uczniowie Warsztatowej Terapii Zajęciowej Województwa Śląskiego. Wydarzenie ma charakter przedświątecznego spotkania, podczas którego młodzież tworzyć będzie rozmaite mikołajkowe i bożonarodzeniowe dekoracje oraz zdobić pierniki. Ideą spotkania jest przede wszystkim integracja i dobra zabawa w świątecznym klimacie. Na pamiątkę uczestnicy stworzą również wspólną, mikołajkową czapkę.

Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia br. w sali sportowej Stadionu Śląskiego. Zajęcia potrwają od godz. 9.00 do 13.00. Wjazd bramą nr 8.

Organizatorem spotkania jest Stadion Śląski. Partnerami projektu są Szkoła Podstawowa Specjalna nr 60 z Katowic im. Marii Grzegorzewskiej, Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie i Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa z Rudy Śląskiej.

Przypominamy również, że w przyszłym roku (10-12 czerwca) na Stadionie Śląskim odbędą się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice-Chorzów-Mikołów 2018. Na naszych obiektach uczestnicy zmierzą się w sześciu dyscyplinach: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis ziemny, trójbój oraz bocce.

 

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest