Można zrywać umowy z NC+ i Cyfrowym Polsatem?

Można zrywać umowy z NC+ i Cyfrowym Polsatem?

4 grudnia 2017 Wyłączone przez redakcja

Abonenci satelitarnych platform Cyfrowy Polsat oraz NC+ otrzymują od operatorów listy o ważnych zmianach w ofercie programowej. Jesteś klientem nc+ albo Cyfrowego Polsatu? Do końca grudnia możesz rozwiązać umowę. To efekt wycofania z ofert platform cyfrowych kanału Universal Channel. Każdy kto miał go gwarantowany, teraz może wypowiedzieć umowę bez konsekwencji

Kanał Universal Channel HD z końcem grudnia 2017 roku znika z polskiego rynku. „Chcemy koncentrować się na stacjach reprezentujących konkretną tematykę, a Universal Channel był kanałem ogólnym” – tłumaczy zmiany nadawca. Na polskim rynku pozostają pozostałe trzy kanały NBC Universal International Networks, czyli 13 Ulica, E! Entertainment i SciFi.

To oznacza, że przed największymi operatorami telewizyjnymi gorący okres. I nie mowa tutaj o atrakcyjnych promocjach świątecznych. W przypadku braku akceptacji zmian w ofercie programowej, abonent ma prawo do rozwiązania umowy z operatorem bez ponoszenia kar umownych. To pozwoli na wybór np. lokalnego operatora telewizji kablowej i internetu ze światłowodem. W wielu przypadkach będzie to też dostęp do technologii GSM i LTE.

Od kilku dni klienci nc+ dostają listy. Choć zazwyczaj kipią one feerią barw, zdjęciami z piłkarskich meczów i kadrami z kinowych hitów, to tym razem w środku jest zwykła biała kartka papieru z trzema informacjami.

Na początku pojawia się informacja o nowych kanałach telewizyjnych dostępnych na platformie (m.in. Telewizji WP czy Eleven Sports 4), później o technologicznej nowince, czyli transmisjach w jakości 4K, ale najciekawsze z punktu widzenia klienta wiadomości są na samym końcu listu.

„Z przyczyn niezależnych od operatora nc+, od dnia 1 stycznia 2018 r. kanał Universal Channel HD będzie niedostępny na terytorium Polski u wszystkich operatorów, w tym również na platformie nc+” – czytamy w piśmie. „Przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej, bez obowiązku zwrotu ulgi (kary), w przypadku, gdy była ona przyznana w umowie (…) Pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu można przekazać do dnia 31.12.2017 r. – informuje Cyfrowy Polsat abonentów, którzy kanał Universal Channel mieli gwarantowany.

To oświadczenie jest kluczowe dla wszystkich klientów firmy. W skrócie oznacza bowiem: „pędź na pocztę i wypowiedz umowę nc+ nie płacąc żadnej kary”. Firma w liście przyznaje, że klienci mają do tego prawo. Skorzystaj z ofert lokalnych operatorów telewizji kablowej i szybkiego internetu

Mimo to warto też sprawdzać regulamin i korespondencję od swojego operatora. Od kilku dni listy z informacją o zmianach w ofercie otrzymują abonenci NC+. „Gdyby wskutek wycofania kanału Universal Channel HD nie wyrazili Państwo woli kontynuacji umowy, przysługuje państwu prawo do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia i bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Umowę mogą Państwo wypowiedzieć (…) do dnia 31 grudnia 2017 roku włącznie” – czytamy w komunikacie do abonentów z gwarantowanym Universal Channel.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest