Porządki poświąteczne -zbiórka choinek

Porządki poświąteczne -zbiórka choinek

30 stycznia 2018 Wyłączono przez redakcja

Co zrobić z choinką po świętach? W Chorzowie wystarczy wystawić drzewko obok pojemnika na odpady zmieszane. Miasto po raz kolejny organizuje zbiórkę żywych choinek. – To rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla mieszkańców, ale także ekologiczne – stare drzewka trafiają bowiem do kompostowni.

Tym samym wracają one do zielonego obiegu i są prawidłowo zagospodarowywane. – wyjaśnia dyrektor Wydziału Usług Komunalnych Zuzanna Kurczek. Harmonogram odbioru choinek dostępny jest na stronie internetowej www.chorzow.eu. – Drzewko należy wystawić dzień przed terminem zbiórki dla danej ulicy – dodaje dyrektor Kurczek. Akcja zakończy się 9 lutego.

Datę i miejsce odbioru choinki można sprawdzić także w specjalnym kalendarzu, który dystrybuowany jest do wszystkich skrzynek pocztowych w mieście. Na każdej stronie obok dat umieszczono kolorowe symbole wskazujące rejon odbioru odpadów oraz ich rodzaj. Na kartach z miesiącami znajdują się także zasady prawidłowej segregacji odpadów. Z kalendarza mieszkańcy mogą dowiedzieć się również w jakich godzinach działa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych SORCIK oraz gdzie i kiedy uruchomiony zostanie jego mobilny odpowiednik.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest