Legenda „Śląskiego” ożyje we wrześniu

Legenda „Śląskiego” ożyje we wrześniu

10 lutego 2018 Wyłączono przez redakcja

We wrześniu 2018 roku wielki żużel powraca na legendarny Stadion Śląski. Dokładnie 15 września, w Chorzowie, odbędzie się finałowa runda cyklu SEC, po której poznamy Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Impreza żużlowa roku, a taką niewątpliwie będzie finał SEC 2018 w Chorzowie,  jest wydarzeniem, które wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom kibiców. Legenda „Śląskiego” ożyje we wrześniu.

Legenda "Śląskiego" ożyje we wrześniu

Projekt toru przygotowali Jacek Gajewski z Waldemarem Wernikiem przy współpracy z Janem Pawlakiem

Najważniejszą informacją dnia jest oczywiście start sprzedaży biletów

Bilety na wielki finał SEC na Stadionie Śląskim. Od 9 lutego przedsprzedaż prowadzona jest na portalu sportowefakty.wp.pl. Od 10 lutego sprzedaż otwarta będzie dostępna za pośrednictwem serwisu ebilet.pl oraz zuzelnaslaskim.pl

Dziś nastał dzień, w którym jesteśmy gotowi przekazać informacje na temat budowy stadionu. Dziś także za pomocą portalu sportowefakty.wp.pl ruszyła przedsprzedaż biletów, z kolei jutro od godz. 10 rusza sprzedaż za pomocą portalu ebilet.pl oraz strony zuzelnaslakim.pl. Ceny biletów zaczynają się od 19zł. Osoby, które kupią bilety na finał SEC będą mogły nabyć wejściówki na mecz Żużlowej Reprezentacji Polski po promocyjnych cenach w momencie rozpoczęcia sprzedaży biletów na drugie wyddarzenie – powiedział Karol Lejman, Prezes Zarządu One Sport.

Legenda „Śląskiego” ożyje we wrześniu

– Chciałbym podziękować firmie One Sport za zaufanie, którym obdarzyła ebilet.pl. Jesteśmy przekonani o tym, że nie zawiedziemy i imprezy pod znakiem „Żużel na Śląskim” będą sukcesem pod każdym względem. Zapraszamy kibiców do zakupów wejściówek przez Internet i urządzenia mobilne. Zachęcamy przede wszystkim rodziny, ponieważ żużel to sport dla rodzin, na który można się wybrać
z dziećmi. Zachęcamy do nabycia wejściówek przez Internet, dzięki temu otrzymamy szereg informacji nt imprezy na Stadionie Śląskim
– powiedział Jacek Zabielski, Dyrektor Handlowy ebilet.pl

Legenda "Śląskiego" ożyje we wrześniuTematem, który pojawiał się w rozmowach wewnątrz środowiska żużlowego było to, jak wyglądać będzie czasowy tor na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Oprócz wizualizacji, która zaprezentowana została podczas konferencji prasowej, wiemy, że łączna powierzchnia toru będzie wynosić 6410m².

Z kolei długość toru wynosić będzie 370m, a więc o dwa metry więcej niż tor na Śląskim przed przebudową. Długość łuku (po zewnętrznej) wynosić będzie 293m natomiast długość prostych (po zewnętrznej) 169m. Projekt toru przygotowali Jacek Gajewski z Waldemarem Wernikiem przy współpracy z Janem Pawlakiem.

Nad projektem toru pracuje docelowo kilkadziesiąt osób. Całość prac nad projektowaniem. wykonaniem i posprzątaniem toru leży po naszej stronie. One Sport bierze 100% odpowiedzialności za wykonanie toru. Wszelkie prace geodezyjne nad projektem zostały wykonane. Na ich podstawie stworzyliśmy projekt, a konsultacje i główne idee były konsultowane z Jackiem Gajewskim, który konsultował się m.in. z Perem Jonssonem. Pojemność stadionu została zmieniona na poczet budowy toru i wynosić będzie 44890 widzów. Tor składać się będzie z 5000 ton nawierzchni sjenitowej, a jego ułożenie potrwa 4-5dni – powiedział Jan Konikiewicz, Wiceprezes Zarządu One Sport.

Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów cyklu jest informacja o powrocie do rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy dwóch najbardziej utytułowanych zawodników w historii cyklu SEC. Mowa o Mistrzu Europy z 2016 roku, Duńczyku Nickim Pedersenie oraz dwukrotnym (2014, 2015) triumfatorze cyklu, Rosjaninie Emilu Sajfutdinovie, którzy wystartują w eliminacjach
do tegorocznej edycji Speedway Euro Championship.

– Cieszymy się, że największe gwiazdy tego cyklu wracają do nas. Emil Sajfutdinov i Nicki Pedersen wracają na listę startową naszych zawodów. Wystartują oni w eliminacjach do cyklu i wierzymy, że awansują do głównych finałów, dzięki czemu pojawią się 15 września na Stadionie Śląskim. Pełna stawka zostanie podana po 5 maja po zakończeniu SEC Challenge we Włoszech. FIM Europe zmieniła zasady kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy, dzięki czemu na finał eliminacji będziemy mogli przyznać trzy dzikie karty z kolei do samego cyklu pięć „dzikusów” – powiedział Karol Lejman.

Z dniem  9.02 ruszyła przedsprzedaż biletów

Prowadzona będzie za pomocą portalu sportowefakty.pl, z kolei jutro (tj. 10.02) bilety będą możliwe do nabycia za pomocą strony internetowej zuzelnaslaskim.pl oraz portalu eBilet. Ceny wejściówek zaczynają się już od 19zł.

Stadion Śląski to obiekt bardzo wielofunkcyjny. Zawsze chcieliśmy, aby żużel był obecny na tym obiekcie. 15 września, po 15 latach przerwy  nasze marzenia się spełnią. Wierzymy, że „Żużel na Śląskim” będzie żużlową imprezą tego roku. Już dziś zapraszam wszystkich na legendarny „Śląski”, w końcu tradycje żużlowe tego obiektu są naprawdę wielkie, w tym pierwszy dla Polski, złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, zdobyty w 1973 przez Jerzego Szczakiela. Chciałbym, aby tegoroczne mistrzostwo Europy, które zostanie wręczone na „Śląskim”, po raz pierwszy w historii cyklu SEC zdobył zawodnik reprezentujący biało-czerwone barwy – powiedział Krzysztof Klimosz, Prezes Zarządu Stadionu Śląskiego)

Bilety na finał cyklu Speedway Euro Championship są już w sprzedaży. Wejściówki nabywać można za pomocą portalu sportowefakty.wpl.pl (9 lutego) a także zuzelnaslaskim.pl oraz eBilet (10 lutego od 10:00).

Kategorie oraz ceny biletów na Żużel na Śląskim przedstawiają się następująco:

  • Kategoria I – od 19 PLN
  • Kategoria II – od 39 PLN
  • Kategoria III – od 59 PLN
  • Kategoria IV – od 79 PLN
  • Kategoria V – od 99 PLN
  • Kategoria VIP – 599 PLN
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest