Otwarcie Stadionu Śląskiego sportowym wydarzeniem roku 2017

Otwarcie Stadionu Śląskiego sportowym wydarzeniem roku 2017

18 lutego 2018 Wyłączono przez redakcja

Otwarcie Stadionu Śląskiego sportowym wydarzeniem roku 2017. Otwarcie Stadionu Śląskiego zostało sportowym wydarzeniem roku 2017. Nagrodę przyznała Kapituła Plebiscytu Sportowiec Roku 2017 woj. śląskiego, którego uroczyste podsumowanie odbyło się na Stadionie Śląskim.

Otwarcie Stadionu Śląskiego sportowym wydarzeniem roku 2017

17 lutego br. na Stadionie Śląskim odbyła się Gala Plebiscytu Sportowiec Roku 2017 woj. śląskiego. To nagrody czytelników i internautów Dziennika Zachodniego, które przyznano w 6 kategoriach: Sportowiec Roku, Trener Roku, Drużyna Roku, Młodzieżowy Sportowiec Roku do lat 18, Trener Młodzieży Roku do lat 18, Młodzieżowa Drużyna Roku do lat 18. Od 17 listopada do 12 stycznia br. w plebiscycie wzięło udział prawie 1000 uczestników. Podczas gali podsumowującej głosowanie wręczono także nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe oraz nagrody Kapituły Plebiscytu. Laureatem w kategorii sportowe wydarzenie roku 2017 zostało otwarcie Stadionu Śląskiego.

Otwarcie Stadionu Śląskiego sportowym wydarzeniem roku 2017

Cieszy nas to, że stadion wrócił, że na każde wydarzenie organizowane na tym obiekcie przychodzą tłumy. Dawno nie zdarzyło się, żeby na imprezę sportową przyszło 100 tys. osób, tak jak na Dzień Otwarty Stadionu Śląskiego. Mam nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie równie imponująca. To niesamowity widok patrzeć dziś na tych młodych ludzi, którzy odbierają nagrody za osiągnięcia sportowe, stawiają pierwsze kroki i zdobywają mistrzostwa. Tym bardziej cieszę się, że gala odbywa się na naszym obiekcie i wierzę, że większość tych młodych sportowców w przyszłości wystąpi na Stadionie Śląskim. – mówił Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Otwarcie Stadionu Śląskiego sportowym wydarzeniem roku 2017Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Witold Bańska, minister sportu i turystyki. Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe wręczyła Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, członek zarządu woj. śląskiego. Gościem honorowym sobotniej gali był Artur Partyka, dwukrotny medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata i mistrz europy w skoku wzwyż.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest