Seniorzy i Maluchy wracają na zajęcia

Seniorzy i Maluchy wracają na zajęcia

17 lutego 2018 Wyłączone przez redakcja

Zajęcia w Klubie Malucha i Chorzowskich Akademiach Seniora rozpoczną się 19 lutego. Uroczysta inauguracja nowych semestrów odbędzie się 20 lutego o godzinie 10:00 w Dużej Sali Posiedzeń Rady Miasta chorzowskiego magistratu. Seniorzy i Maluchy wracają na zajęcia

Dzieci i seniorzy rozpoczęli wiosenny semestr ©Arc, UM Chorzów Klub Malucha: warsztaty rodzinne, zabawy umuzykalniające oraz zajęcia dla rodziców: spotkania tematyczne zwiększające wiedzę z zakresu rozwoju i wychowania małego dziecka.

Celem zajęć w Klubie Malucha jest wspomaganie przez zabawę wszechstronnego rozwoju dziecka we wszystkich sferach jego osobowości oraz wdrażanie do samodzielności w wymiarze indywidualnym i społecznym. Stąd gry i zabawy ruchowe, warsztaty rodzinne czy zajęcia teatralne, w nowym semestrze wzbogacone będą między innymi o zabawy umuzykalniające, ćwiczenia kreatywne, a także skierowane do rodziców spotkania tematyczne zwiększające wiedzę z zakresu rozwoju i wychowania małego dziecka. – Jesteśmy zadowoleni z tego, w jaki sposób Klub Malucha funkcjonował dotychczas, ale wraz z nowym semestrem chcemy uatrakcyjnić jego ofertę – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Zmiany z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, tym bardziej, że nie rezygnujemy z żadnych zajęć, które cieszyły się zainteresowaniem, a jedynie wprowadzamy kolejne. Zajęcia w Klubie Malucha odbywać się będą od poniedziałku do piątku. W ramach porannych spotkań organizowany jest cykl zatytułowany „Razem poznajemy świat – mali odkrywcy”, gdzie dominować mają zabawy ruchowe, plastyczne oraz muzyczne, wspomagające rozwój dzieci i przygotowując je do dalszej edukacji i pobytu w przedszkolu. Popołudniami organizatorzy zapraszają z kolei na zajęcia tematyczne. Nowy semestr rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego.


Chorzowska Akademia Seniora: Joga, taniec, zajęcia fotograficzne i języki: angielski, niemiecki i hiszpański

Wracają zajęcia w Chorzowskiej Akademii Seniora i we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora. Wśród nowości między innymi taniec w kręgu i gry logiczne. Nowy semestr rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego.

Joga, gimnastyka z elementami rehabilitacji, taniec, aerobik w wodzie, zajęcia wokalne, fotograficzne, artystyczne czy wreszcie języki: angielski, niemiecki i hiszpański. To tylko część oferty edukacyjnej, z której skorzystać mogą słuchacze Chorzowskiej Akademii Seniora. Właśnie rozpoczyna się nowy semestr. – Jak co roku przygotowaliśmy kilka nowości – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Słuchamy uczestników naszych zajęć i wspólnie z nimi rozszerzamy program. Równolegle ze startem Chorzowskiej Akademii Seniora, ruszają zajęcia we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora. W Chorzowie Batorym można na przykład nauczyć się rzeźbić w glinie, na Klimzowcu śpiewać, a w Chorzowie Starym wziąć udział w zajęciach rehabilitacyjno-sportowych. Z kolei w Artystycznej Akademii Seniora, działającej w Chorzowskim Centrum Kultury, w ofercie znalazły się warsztaty teatralne.

źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest