Trwa budowa placu zabaw. Prace potrwają do końca czerwca

Trwa budowa placu zabaw. Prace potrwają do końca czerwca

22 lutego 2018 Wyłączone przez Tomasz Breguła

1 mln 500 tys. zł – tyle będzie kosztować budowa placu zabaw, który powstaje w Parku Róż. Prace mają się zakończyć w pierwszym tygodniu wakacji.

Trwa budowa placu zabaw. Prace potrwają do końca czerwcaProjekt przewiduje, że pod urządzeniami zabawowymi, będzie wysypany piasek. Huśtawki zostaną natomiast zamontowane poza obszarem placu zabaw, w strefie z nawierzchnią syntetyczną. – Plac zostanie wyposażony w ławki parkowe z oparciem oraz bez nich. Nasadzone zostaną również drzewa, krzewy i nowe trawniki. Termin zakończenia modernizacji, zgodny z podpisaną umową, to 30 czerwca br. – informuje Aneta Gliwicka z biura prasowego urzędu miasta.

Trwa budowa placu zabaw. Prace potrwają do końca czerwca

W ubiegłym roku chorzowianie zaapelowali do władz miasta o zainstalowanie w Parku Róż kamer monitoringu oraz wysyłania w te rejony większej ilości patroli policyjnych. Ma to związek z agresywną młodzieżą, która według mieszkańców tej części miasta, przesiaduje wieczorami na parkowych ławkach, a także z powodu narkomanów, którzy upodobali sobie rejon znajdujący się w pobliżu szpitala i ul. Jana Kilińskiego. Lokalne władze zajęły się problemem i kamery zostały już zainstalowane. Na apel zareagowała również komenda policji, która zwróciła większą uwagę na ten rejon miasta.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest