„Eko-chemia” – wiosenne porządki w zgodzie z naturą

„Eko-chemia” – wiosenne porządki w zgodzie z naturą

26 marca 2018 Wyłączone przez redakcja

„Eko-chemia” – wiosenne porządki w zgodzie z naturą. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, coraz częściej sięgamy po naturalne środki czystości. Wybór ten wynika nie tylko z troski o środowisko, ale również o nasze zdrowie. Wiosenne porządki to dobra okazja do wypróbowania „Eko-chemii” oznaczonej specjalnymi certyfikatami.

Wybierając środki czystości, których używamy podczas wiosennego sprzątania, głównym kryterium jest dla nas ich skuteczność. Część konsumentów, w trosce o środowisko i o własne zdrowie, kieruje się również składem podanym na opakowaniu produktów chemicznych. Stąd wynika rosnąca popularność naturalnych środków czystości. Wyniki przeprowadzonego w 2017 roku przez Ministerstwo Środowiska badania dotyczącego świadomości ekologicznej Polaków pokazują że, 38,6 % z nas zwraca uwagę na oznaczenia związane z ekologią i środowiskiem, robiąc zakupy. „Eko-chemię” wybierają również osoby ze szczególnie wrażliwą skórą lub posiadające małe dzieci.

Ekologiczne środki czystości wciąż cieszą się mniejszą popularnością niż zwykła chemia gospodarcza, ale od jakiegoś czasu klienci częściej o nie pytają. W naszym przypadku są to produkty marki własnej wyróżnione certyfikatem Ecolabel, europejskim znakiem jakości poświadczającym, że ich negatywny wpływ na środowisko został zminimalizowany. Podlegają one biodegradacji i nie różnią się skutecznością od innych detergentów dostępnych w sklepach – tłumaczy Jacek Stachoń, zarządzający markami własnymi w grupie E.Leclerc.

Certyfikat Ecolabel został stworzony w 1992 r. i jest jedynym oficjalnym znakiem ekologicznym, dopuszczonym do użytku we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Podczas weryfikacji produktów, które mają zostać nim objęte, sprawdzany jest każdy etap ich wytwarzania oraz użycia. W zgodzie ze środowiskiem musi odbywać się cały cykl życia produktu, począwszy od wydobycia surowców i produkcję, po wykorzystanie produktu przez konsumentów i utylizację po zakończeniu terminu przydatności.

Dzięki temu oznaczeniu wiemy, że w ekologicznych środkach czystości substancje potencjalnie szkodliwe dla środowiska są ograniczone do minimum. Składniki, z których wyprodukowane są ekologiczne środki czystości, pozwalają na ograniczenie zanieczyszczeń wody, gleby i powietrza. Dzięki ich użyciu unikniemy również zgubnego wpływu zwykłych detergentów na nasze zdrowie.

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest