Biedronka wspiera polskie nadzieje na Mundial.

Biedronka wspiera polskie nadzieje na Mundial.

28 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Biedronka wspiera polskie nadzieje na Mundial. Kto raz wziął udział w imprezie, ten chce na niąwracać – tak można podsumować Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Już 28 kwietnia rozegrana zostanie IX edycja turnieju, w trakcie której o tytuł Mistrza Polski powalczą dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Na Mistrzostwa zaprasza Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” i Jeronimo Martins Polska.

 Biedronka wspiera polskie nadzieje na Mundial.400 zawodników z różnych zakątków kraju, piłka i murawa. A do tego wielkie emocje, które już wkrótce będą towarzyszyć uczestnikom Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka.

– Tu dla każdego należą się brawa, bo żeby tu się dostać trzeba po prostu potrafić grać w piłkę. Ale tak naprawdę nie nagroda się liczy, najważniejsza jest zabawa– mówi Konrad Sieracki, bramkarz Horyzontu Kołaczkowo – drużyny, która będzie bronić zdobytego w 2017 roku tytułu Mistrza Polski.

Kiedy w 2010 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa, ich organizatorzy nie przypuszczali nawet, że wkrótce impreza przerodzi się w cykliczne wydarzenie, na które czekają uczestnicy i trenerzy z całego kraju.

Starsze dzieciaki pilnują młodszych i zachęcają je do treningów, by jak najlepiej zaprezentowały placówkę– opowiada Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”. – Bardzo ważny jest też fakt, że na naszym turnieju zawiązują się przyjaźnie nie tylko pomiędzy zawodnikami, ale także trenerami, którzy wymieniają się uwagami na temat pracy z dziećmi. Mamy sygnały, że nawiązane podczas Mistrzostw kontakty owocują odwiedzinami podopiecznych jednej placówki w innej, w czasie ferii czy wakacji. To już naprawdę jest jedna wielka piłkarska rodzina – dodaje.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka od lat wspierają także byli reprezentanci Polski, wśród których w tym roku znaleźli się m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert  Podoliński i Radosław Gilewicz.Dlatego na uczestników czekają nie tylko piłkarskie rozgrywki, ale również mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci.

– Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które pokazuje dzieciom, że warto marzyć i warto wierzyć w swoje marzenia. Przykłady byłych uczestników Mistrzostw pokazują, że dzięki udziałowi w zawodach, wielu z nich otrzymuje szansę na kontynuację piłkarskiej przygody i może kiedyś założy koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski, której Biedronka również jest sponsorem – mówi Anetta Jaworska – Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

 Właściciel sieci sklepów Biedronka wspiera działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” już od 2011 r. W tym roku kibicuje młodym piłkarzom jako główny sponsor turnieju.

Sponsorami są firmy Cosmedica, Wratislavia-BIOdiesel i Nova. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa. Głównym partnerem Mistrzostw jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.  Patronami medialnymi są TVP Sport i PAP. Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest