Do you speak gŏdka?

Do you speak gŏdka?

21 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Do you speak gŏdka? to festiwal ślōnskij gŏdki organizowany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, który premierowo odbędzie się w 2018 roku.

Do you speak gŏdka? Od kilku lat można obserwować rosnącą obecność gŏdki w literaturze, muzyce, teatrze, działalności społecznej i gospodarczej oraz w wielu innych obszarach życia. Dynamika i wielość zdarzeń sprawia, że część z nich pojawia się i znika niepostrzeżenie, a to, co dla gŏdki najistotniejsze pozostaje nieuchwytne. I edycja festiwalu w 2018 roku ma rozpocząć systematyczne, coroczne podsumowanie najbardziej aktualnych wydarzeń związanych z gŏdkōm oraz stworzyć przestrzeń do wymiany poglądów i refleksji nad jej fenomenem. Gŏdka jest faktem, a przetrwać może tylko dzięki żywej obecności w codziennym życiu jej użytkowników i sympatyków.  

W programie znajdziemy między innymi debatę oksfordzką, konferencję na temat godki, escape room, panele dyskusyjne, koncerty, pokazy filmowe, warsztaty, czytanie performatywne i wiele innych – szczegółowy program przedstawiony jest w drugim załączniku.

Jak przekonuje Zbigniew Kadłubek w przesłaniu z okazji Festiwalu: liczy się radość i festiwal gŏdanio, uroczystość pochylonego „o”. Zachęcamy zatem do świętowania z nami!

Festiwal odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia w Katowicach. Na wszystkie wydarzenia (oprócz seansów filmowych) jest wstęp wolny.

Organizator: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach (jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego)

Współorganizatorzy: Instytucja Filmowa „Silesia Film”, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego

Partnerzy: Imago PR, Pro Loquela Silesiana, Kawiarnia Fotograficzna

Patroni medialni: Radio Piekary, Reflektor. Rozświetlamy Kulturę, Wachtyrz

AMBASADOR: Roobens / Rubens był z Bytomia

REGIONALNY INSTYTUT KULTURY W KATOWICACH: opowiadamy o kulturowym bogactwie. Inspirujemy, integrujemy i wspieramy – ludzi, idee, działania, by lepiej zrozumieć przeszłość i wpływać na przyszłość

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest