Facebook planuje wprowadzić nowe narzędzie umożliwiające randkowanie

Facebook planuje wprowadzić nowe narzędzie umożliwiające randkowanie

18 maja 2018 Wyłączone przez redakcja
Facebook wkrótce zaoferuje swoje pierwsze narzędzie umożliwiające randkowanie – poinformował we wtorek twórca tego portalu społecznościowego Mark Zuckerberg sygnalizując wejście największej na świecie sieci społecznościowej na rosnący rynek internetowych randek.

Facebook planuje wprowadzić nowe narzędzie umożliwiające randkowanie

Archiwum PAP/EPA © 2018 / JULIAN STRATENSCHULTE

„Na Facebooku jest 200 mln osób, które uważają się za singli, więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia” – powiedział Zuckerberg na dorocznej konferencji Facebooka, F8.   Zuckerberg dodał, że Facebook buduje funkcjonalność randkową kładąc nacisk na ochronę prywatności.

Serwis randkowy może wydłużyć czas spędzany na Facebooku i być „dużym problemem” dla konkurentów, takich jak Match Group Inc, powiedział James Cordwell, analityk w firmie Atlantic Equities. Match, właściciel popularnej aplikacji do randek Tinder i OkCupid, na swojej stronie internetowej określa się jako „światowy lider randkowania”.

„Jednak początkowa funkcjonalność wygląda na stosunkowo prostą w porównaniu do funkcji oferowanych przez Match, więc wpływ Facebooka na przestrzeń randkową będzie zależał od tego, jak dobrze zadziała ona w tym obszarze” – powiedział Cordwell.

Informacja o planowanej, nowej usłudze Facebooka wywołała spadek wartości akcji firm będących uznanymi operatorami stron i aplikacji randkowych.

Nowa planowana funkcjonalność to przycisk w kształcie serca umieszczony w prawym górnym rogu aplikacji Facebooka, a naciśnięcie go spowoduje przejście do profilu randkowego, o ile profil taki zostanie założony.

Usługa będzie opcjonalna i zostanie wprowadzona w najbliższym czasie, jednak żadna konkretna data nie została podana – poinformował Reuters.

Także we wtorek Zuckerberg poinformował, że Facebook wprowadzi nowe narzędzie do ochrony prywatności użytkowników, które pozwoli im skasować historię przeglądania.  Nowa funkcja o nazwie „czysta historia” (ang. clear history) „da użytkownikowi wgląd w strony internetowe i aplikacje, które przysyłają nam informacje, gdy on z nich korzysta, pozwoli mu skasować te informacje ze swojego konta i wyłączyć możliwość przechowywania tych informacji powiązanych z jego kontem” – napisano na blogu Facebooka.

Zuckerberg porównał nowe narządzie do czyszczenia plików cookie w zwykłej przeglądarce internetowej. Zastrzegł, że może się to wiązać z niedogodnościami w korzystaniu z Facebooka, np. wymagając rekonfiguracji pewnych ustawień.

Prace nad tym nowym narzędziem mają potrwać kilka miesięcy.

Firmy technologiczne znalazły się w ogniu krytyki, gdy w marcu wyszło na jaw, że firma Cambridge Analytica bezprawnie wykorzystała dane z nawet 87 mln kont Facebooka i użyła ich do profilowania propagandowych reklam ukierunkowanych na określone grupy użytkowników podczas prezydenckiej kampanii wyborczej w USA z 2016 roku.

W związku ze skandalem Zuckerberg był przesłuchiwany w Kongresie USA, a w maju – według niepotwierdzonych dotąd doniesień – ma stanąć przed Parlamentem Europejskim. (PAP)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest