Stadion Śląski nocą

21 maja 2018 Wyłączone przez redakcja

Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło Stadion Śląski w ramach nocnego zwiedzania. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plakatów i programów z imprez, które odbywały się na chorzowskim gigancie. Można było zobaczyć również trofea należące do Jerzego Dudka.

Stadion Śląski nocąNocne zwiedzanie Stadionu Śląskiego odbyło się 19 maja. W ciągu prawie sześciu godzin przez stadion przeszło ponad 10 tysięcy zwiedzających. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję, by przespacerować się po bieżni lekkoatletycznej, zobaczyć nocą oświetloną arenę główną Kotła Czarownic, zrobić sobie zdjęcie, jak również nabyć pamiątkowe gadżety.

Oświetlony nocą Stadion Śląski robi niesamowite wrażenie o czym doskonale przekonali się ci, którzy byli wczoraj razem z nami. Cieszymy się z tak licznego zainteresowania zarówno ludzi młodych, którzy dopiero odkrywają i poznają nasz obiekt, jak i starszych, którzy byli świadkami narodzin legendy Śląskiego – podsumował Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Dodatkowymi atrakcjami podczas nocnego zwiedzania była możliwość zobaczenia unikatowej wystawy oficjalnych plakatów i programów wydawanych z okazji imprez, które odbywały się na chorzowskim obiekcie. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Biblioteki Śląskiej, Stadionu Śląskiego oraz kolekcji prywatnych, m.in. Henryka Bąka, Pawła Ruszkiewicza i red. Henryka Grzonki. W sobotni wieczór zaprezentowane zostały również trofea Jerzego Dudka zdobyte podczas finału Ligi Mistrzów w 2005 roku, w którym FC Liverpool pokonał AC Milan. Wśród nich rękawice bramkarskie, piłka, którą rozegrano mecz, medal oraz koszulka zawodnika.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest