Wielki futbol w „Kotle Czarownic”

Wielki futbol w „Kotle Czarownic”

29 maja 2018 Wyłączone przez redakcja

Wielki futbol w „Kotle Czarownic”. To już oficjalne. Dwa jesienne mecze w ramach Ligi Narodów piłkarska reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 11 października Polska zagra z Portugalią, a 14 października z Włochami.

Wielki futbol w „Kotle Czarownic”„To wielkie wyróżnienie dla regionu i potwierdzenie faktu, że wielkie widowiska piłkarskie mogą się odbywać na Stadionie Śląskim. Po udanym meczu Polska – Korea Płd., który otworzył nowy rozdział w historii stadionu, liczyliśmy na organizację jednego ze spotkań jesienią. Niezwykła atmosfera i fantastyczny doping, a także wiele pozytywnych opinii po marcowym meczu były naszymi atutami w rozmowach. Chciałbym podziękować władzom Polskiego Związku Piłki Nożnej, że doceniły nasze starania i nasz wyjątkowy obiekt. Jestem dumny z tego, że wielki futbol wraca do „Kotła Czarownic”. Dwa mecze piłkarskie w ciągu czterech dni – to będzie prawdziwe piłkarskie święto”  – mówi Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym posiedzeniu podjął decyzję, że oba mecze, które  reprezentacja Polski rozegra w tym roku w ramach rozgrywek Ligi Narodów odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W czwartek, 11 października polska reprezentacja zmierzy się z aktualnymi mistrzami Europy Portugalczykami, a trzy dni później, w niedzielę, 14 października przeciwnikiem naszego zespołu będą Włosi.

Piłka nożna to nie jedyna dyscyplina sportu, która zagości wkrótce na stadionie. Już za kilka tygodni startują lekkoatletyczne zmagania w ramach 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego, a we wrześniu na stadionie zagości żużel na światowym poziomie.

„Kalendarz imprez w pierwszym roku działania Stadionu Śląskiego po zakończeniu modernizacji jest bardzo bogaty. Cieszę się, że w roku 2018 na naszym obiekcie odbędą się imprezy we wszystkich dyscyplinach, które w historii Stadionu Śląskiego miały swoje wielkie chwile. Możemy z ogromną satysfakcją powiedzieć, że ten obiekt jest naprawdę wielofunkcyjny” – podkreśla Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski.

Październikowe mecze piłkarskie w ramach Ligii Narodów to nowy prestiżowy format, który UEFA stworzyła, by uatrakcyjnić europejską piłkę reprezentacyjną. Po raz pierwszy zostanie rozegrana w sezonie 2018/19. Z uwagi na wysokie miejsce Polski w rankingu UEFA nasza reprezentacja została umieszczona w dywizji A. Nasz zespół rywalizować będzie z Włochami i Portugalią. Pierwsze spotkanie zagramy na wyjeździe z Włochami 7 września, następnie z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim 11 i 14 października, a zakończymy rywalizację w grupie 20 listopada meczem wyjazdowym z Portugalią. Zwycięzca grupy awansuje do Final Four, a dobre miejsce w Lidze Narodów, w przypadku braku kwalifikacji z eliminacji, może też dać awans na Euro 2020.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest