A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu  – Magda Bloch – recenzja

A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu – Magda Bloch – recenzja

7 czerwca 2018 Wyłączono przez redakcja

A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu – Magda Bloch. Każda wielka przygoda ma swój mały początek – tak mały, jak podmiejska działka lub łąka za płotem domu. Do jej przeżycia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, grubego portfela czy dostępu do internetu. Wystarczy odrobina chęci, ciekawość świata i wyobraźnia.

A Adi powiedział... Jak przetrwać w podmiejskim buszuA Adi powiedział… to poradnik, który łączy w sobie proste, ale wciągające wyzwania z zakresu bushcraftu (czyli eksplorowania okolicznych krzaków, zarośli i terenów zielonych), ciekawe porady oparte na praktyce oraz nieskomplikowane podejście do otaczającej nas przyrody. Niektóre z wyzwań tu opisanych, takie jak rozpalanie ogniska, posługiwanie się ostrymi narzędziami, jedzenie dziko rosnących roślin czy wędrowanie i biwakowanie w nieznanym terenie, mogą wydawać się nieco ryzykowne, ale tylko wtedy, jeśli nie są robione zgodnie z regułami.

Lekka, nieco przekorna forma, ciekawe anegdotki i zadania sprawią, że ten poradnik stanie się ulubionym towarzyszem wypraw.

Wydawnictwo Poznańskie

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest